Як перевірити факт сплати внесків та набутий страховий стаж

02 травня 2023
✅Як перевірити факт сплати внесків та набутий страховий стаж
👉Завітайте на портал електронних послуг Пенсійного фонду України або завантажте мобільний додаток «Пенсійний фонд» (Google Play та iOS).
📌Авторизуйтеся в особистому кабінеті зручним для вас способом:
• За кваліфікованим електронним підписом (КЕП), який можна отримати в ДПС, акредитованому центрі сертифікації ключів, у банківських установах (перелік яких є на порталі).
• Шляхом ідентифікації за Gov ID, який включає в себе ідентифікацію за ЕЦП, за мобільним телефоном (Mobile ID) або за наявності рахунку в одному з 27 банків України (Bank ID).
• За логіном і паролем – можна отримати в територіальних органах Фонду, надавши паспорт та ідентифікаційний код.
👉Потім оберіть розділ «Дані з реєстру застрахованих осіб».
🟢Уважно перевірте актуальність інформації. У разі, якщо ви побачили застарілу інформацію щодо себе або недостовірну інформацію, ви можете подати Анкету для зміни даних в Реєстрі застрахованих осіб, додавши скан-копії документів, які підтверджують зміни (розділ «Комунікації з Пенсійним фондом України: Анкета для зміни даних у Реєстрі застрахованих осіб»).
У разі необхідності, на порталі ви можете замовити різні довідки та отримати їх в паперовому чи електронному вигляді (за бажанням).
✔️Радимо регулярно контролювати інформацію про сплату ЄСВ роботодавцем та набутий страховий стаж.
❕Важливо! Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам роботодавцями подаються окремо за кожний квартал із розбивкою по місяцях звітного кварталу протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу.
Для перевірки інформації достатньо активувати безкоштовне інформування у вигляді SMS чи електронного листа.
📲 Посилання на інформаційний портал www.pratsia.in.ua