Як працівнику дізнатись чи сплачує роботодавець за нього необхідні внески?

18 серпня 2020

Ви влаштувались на роботу і вас запевняють, що все офіційно та сплачується за вас єдиний соціальний внесок. А чи насправді це так? Фахівці Головного управління Пенсійного фонду Україні у Львівській області розповіли як розвіяти сумніви та проконтролювати  роботодавця:

Отримати необхідну інформацію можна на вебпорталі Фонду. Сервіси адресовані як пенсіонерам, працівника, так і роботодавцям.

Яку інформацію можна отримати за допомогою Вебпорталу ПФУ:

Застраховані особи можуть можуть здійснювати контроль за даними, які вносяться до системи персоніфікованого обліку та впливають на пенсійні права (для працюючих), а саме отримати відомості про розмір сплачених внесків, розмір заробітної плати, перевірити врахований страховий стаж, одержати витяг з Реєстру застрахованих осіб, а при досягненні пенсійного віку – подати заяву на призначення пенсії.

Роботодавці можуть скористатися Кабінетом страхувальника, де доступна інформація про сплату ЄСВ, подання звітності, зауваження до неї та рекомендації щодо усунення наявних недоліків.

Головна перевага вебпорталу – можливість користування порталом, не виходячи з дому, в будь-який зручний час 24/7. Це особливо актуально зараз, коли ще існує високий ризик захворювання на COVID-19 і карантинні обмеження продовжуються.

Вебпортал надає електронні послуги кожній особі індивідуально та працює з дотриманням вимог до захисту інформації.

Як зареєструватися на вебпорталі?

Передбачено два способи реєстрації на Вебпорталі:

І спосіб реєстрації на Вебпорталі електронних послуг – при наявності кваліфікованого електронного підпису (КЕП) громадяни мають можливість миттєвої онлайн реєстрації;

ІІ спосіб – за логіном. Для цього потрібно звернутися до будьякого сервісного центру обслуговування громадян Головного управління Фонду області (незалежно від місця реєстрації), взявши з собою ідентифікаційний код і паспорт, та заповнити заяву. Вся процедура займе лише кілька хвилин. Після заповнення заяви, Ви отримаєте Реєстраційний код (код заяви). Цей код необхідний Вам для реєстрації на Вебпорталі, тобто, зберігати його в таємниці до моменту закінчення реєстрації. Завершити реєстрацію можна в будь-який зручний момент, зайшовши на Вебпортал в мережі Інтернет (http://portal.pfu.gov.ua), обравши пункт меню “Зареєструватися”.

  • Користувач вебпорталу може налаштувати безкоштовний сервіс СМС-інформування, який дозволить щомісячно безкоштовно отримувати короткі повідомлення для застрахованих осіб про зарахування/незарахування єдиного соціального внеску підприємством, на якому він працює, інформацію про «зароблений» особистий страховий стаж;
  • Сервіс “Електронна трудова книжка” – дає змогу переглянути відомості про трудову діяльність. У «Електронній трудовій книжці» інформація відображаєтьсь про всі трудові відносини працівника за даними звітних відомостей роботодавця. Також міститься інформація про сплачені страхові внески з 1998 року. 

Застраховані особи та роботодавці також зможуть надавати інформацію про трудову діяльність до 1998 року у вигляді сканованих копій передбачених законодавством документів, засвідчених кваліфікованим електронним підписом.

  • Сервіс Кабінет страхувальника, через який можна перевірити інформацію про подання звітності, бачити повну інформацію стосовно сплати підприємством та фізичними особами-підприємцями єдиного соціального внеску, в тому числі – щодо заборгованості з цього виду платежу. Окрім того через кабінет страхувальника можливо отримати інформацію для розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності працівника (лікарняні).

Для полегшення доступу до електронних сервісів вебпорталу створено мобільний додаток “Пенсійний фонд”. Відтепер з мобільних пристроїв (смартфону чи планшету) є можливість переглядати та отримувати відомості про сплачені страхові внески, набутий страховий стаж, подати документи для призначення або перерахунку пенсії, отримати доступ до електронної пенсійної справи.

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРАЦІ У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПРИВЕРТАЄ УВАГУ: у разі виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу – у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення. Для юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої – третьої груп, при первинному виявленні такого порушення застосовується попередження.

Вчинення такого порушення повторно впродовж двох років загрожує штрафною санкціює у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого воно скоєно.