Які права мають вагітні жінки на роботі?

29 листопада 2016

Передусім, слід зазначити,  що законодавство України захищає майбутню маму.

Зокрема,  вагітну жінку не можна звільнити з ініціативи роботодавця, окрім випадків повної ліквідації підприємства, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням.

Варто наголосити, що у випадку звільнення вагітної жінки, роботодавцю загрожує кримінальна відповідальність.

Слід зазначити, що у випадку, якщо вагітна жінка підлягає звільненню після закінчення строкового трудового договору, то роботодавець також зобов’язаний її працевлаштувати на цьому або на іншому підприємстві. До моменту поки вирішиться питання працевлаштування таким жінками повинні виплачувати середню заробітну плату, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору.

Окрім цього, вагітні  не повинні працювати у нічні зміни, або понаднормово.

Також  жінка при надії може попросити скласти індивідуальний графік , зокрема, скоротити робочі години або працювати неповний тиждень. При цьому зарплата буде виплачуватися не цілком, а пропорційно до  відпрацьованого часу або обсягу виконаних робіт.

Якщо ж вагітна жінка вирішила влаштуватися на роботу, то слід наголосити, що роботодавець не має права їй  відмовляти  у прийнятті на роботу і знижувати  заробітну плату з мотивів, пов’язаних з вагітністю.