Інспектор поінформувала роботодавців про переваги офіційної праці та особливості нарахування зарплатні

27 лютого 2019

Сьогодні, 27 лютого, у Франківській районній адміністрації   за участі  головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів ГУ Держпраці у Львівській області Раїси Волошин відбувся семінар  з роботодавцями та працівниками  щодо переваг офіційної зайнятості та особливостей обчислення заробітної плати.          

Передусім фахівець ГУ Держпраці у Львівській області наголосила на перевагах задекларованої праці та застерегла роботодавців від виплати заробітної плати у «конверті».      

Окрім цього, вона роз’яснила вимоги при обчисленні заробітної плати.   Так, нарахування виплат, що обчислюються із середньої заробітної плати за останні два місяці роботи, провадяться шляхом множення середньоденного (годинного) заробітку на число робочих днів/годин, а у випадках, передбачених чинним законодавством, календарних днів, які мають бути оплачені за середнім заробітком.

Середньоденна (годинна) заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі (календарні) дні на число відпрацьованих робочих днів (годин), а у випадках, передбачених чинним законодавством, – на число календарних днів за цей період.

На семінарі було наголошено про виплати, які включаються при обчисленні середньої заробітної плати – основна заробітна плата,  доплати і надбавки (за надурочну роботу та роботу в нічний час; суміщення професій і посад, розширення зон обслуговування або виконання підвищених обсягів робіт робітниками – погодинниками; високі досягнення в праці (високу професійну майстерність), умови праці; інтенсивність праці, керівництво бригадою, вислугу років та інші), виробничі премії та премії за економію конкретних видів палива, електроенергії і теплової енергії, винагорода за підсумками роботи та вислугу років тощо.

Йшлося також про особливості обчислення заробітної плати військовослужбовцям.