Інспектори Держпраці провели превентивну роботу щодо безпечного використання кисневих балонів та трубопроводів з киснем у понад 400 закладах охорони здоров’я

26 листопада 2020

Інспектори Держпраці з метою недопущення нещасних випадків під час експлуатації кисню провели інформаційно-роз’яснювальну роботу у закладах тимчасового розміщення пацієнтів, мобільних госпіталях, у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком та з підозрою на інфікування COVID-19.

Розроблено Методичні рекомендації щодо безпечної експлуатації кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем і пам’ятку, які розміщені на офіційних веб-сайтах територіальних органів Держпраці для розповсюдження їх у закладах охорони здоров’я, які функціонують в областях.

Наразі вже охоплені заклади охорони здоров’я, що мають потребу у використанні великої кількості кисню для медичних потреб, а також ті, у яких є підвищений ризик травмування персоналу та людей, що знаходяться на лікуванні.

Превентивна робота показала ряд проблемних питань, що є потенційною загрозою для працівників медичних закладів та оточуючих, зокрема:

персонал не володіє усіма аспектами щодо безпечної роботи з обладнанням, що працює під тиском;
допускається неправильна експлуатація обладнання підвищеної небезпеки, небезпечне зберігання та транспортування балонів з киснем;
відсутній у достатній кількості обслуговуючий персонал, який пройшов відповідне навчання і має кваліфікацію щодо обслуговування обладнання під тиском.
Головне пам’ятати, що кисень не тільки рятує життя людей, які його потребують, а являє собою небезпеку, яка призводить до трагічних наслідків при необережному використанні.

Так, наприклад, відсутність необхідних знань Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском, та порушення вимог безпеки при використанні кисневих балонів, стало причиною трагічного випадку, який у 2010 році стався у Луганській міській лікарні №7. Тоді вибух кисневого балона забрав життя 16 осіб.

Превентивна робота Держпраці є, і надалі буде залишатись, одним з ефективних інструментів, який у доступній формі доносить до суб’єктів господарювання важливу інформацію з питань безпеки та здоров’я на робочому місці.

Станом на 26 листопада 2020 року посадовими особами Держпраці проведено понад 400 інформаційно-роз’яснювальних заходів щодо безпечного використання кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем у більш ніж 400 закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком та з підозрою на інфікування COVID-19, у тому числі у 40 закладах тимчасового розміщення пацієнтів.