Головне управління Держпраці у Львівській області області продовжує консультації у воєнний час

04 квітня 2022

Після початку військової агресії російської федерації Держпраці зупинила проведення інспектувань та зосередилася на забезпеченні працівників і роботодавців консультаціями та технічними порадами.

Війна впливає на всі сфери суспільства і на трудові відносини в тому числі. Цілі підприємства змінюють своє місце знаходження, багато людей залишають свої домівки і робочі місця, переїжджають в інші населені пункти, в інші регіони і за кордон.

В таких умовах Головне управління Держпраці у Львівській області використовує всі можливі засоби для поширення інформації з питань праці.

Відповіді на найбільш запитувані питання розміщуються на офіційному веб-сайті служби та на сторінках у соціальних мережах, перезавантажено сервіс «інтерактивний інспектор», регулярно розміщуються інформаційні повідомлення у засобах масової інформації, інспектори праці відвідують роботодавців та надають індивідуальні консультації релокованим підприємствам праці, безпосередньо спілкуються з людьми тощо.

У засобах масової інформації розміщено більше 80 інформаційних повідомлень з питань, що належать до повноважень Головного управління, також інформування відбувалось через телебачення та радіо. Окрім цього функціонує офіційний телеграмканал Головного управління (https://t.me/interactyvnyi_inspector_lviv), офіційна сторінка у мережі Фейсбук.

З початком бойових дій оптимізована робота сервісу «інтерактивний інспектор», який дає можливість всім бажаючим у найкоротші терміни отримати актуальну інформацію щодо застосування законодавства у конкретній ситуації через засоби електронного зв’язку (interaktyvnyyinspektor@gmail.com) або телефоном (+380681404120).

Через сервіс «інтерактивний інспектор» з початку війни надано більше 30 тисяч консультацій, в тому числі безпосередньо Головним управлінням Держпраці у Львівській області надано 1773 консультації, з яких з питань праці – 1106, охорони праці – 640, надання адміністративних послуг – 27.

Особливе місце в роботі інспекторів праці займає інформування тимчасово переміщених осіб про ризики потрапляння в ситуацію торгівлі людьми та дії, що сприятимуть зниженню ризиків. Такими заходами охоплено більше 1000 тимчасово переміщених осіб в регіоні.

У березні цього року Держпраці започаткувала інформаційну підтримку релокованих підприємств. Таким підприємствам надаються індивідуальні консультації з питань як прийняття і звільнення працівників, переведення їх на роботу в іншу місцевість, ведення кадрової документації, так і з питань експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки та охорони праці.
Більше інформації за посиланнями:

Головне управління Держпраці у Львівській області:
сайт https://lviv.dsp.gov.ua/,
телеграмканалhttps://t.me/interactyvnyi_inspector_lviv,
сторінка у Фейсбукhttps://www.facebook.com/dsp.lviv/,
сервіс “інтерактивний інспекторhttps://lviv.dsp.gov.ua/informatsiino-konsultatyvni-punkty/.