На Львівщині триває інформаційна кампанія щодо особливостей праці молоді, що поєднує навчання та роботу

06 вересня 2019

Упродовж цього тижня  фахівці ГУ Держпраці у Львівській області провели низку семінарів  у  професійно-технічних навчальних закладах області, де впроваджено елементи дуальної форми навчання про підготовці  кваліфікованих робітників.

Так, превентивні заходи  відбулися у ДНЗ «Художнє професійно-технічне училище ім. Й.П. Станька», ДНЗ «Львівське ВПУ харчових технологій», ДНЗ «Львівський професійний ліцей залізничного транспорту»,  ВПУ  №20 м. Львова.

Головні державні інспектори поінформували про те, що неповнолiтнi, тобто особи, що не досягли вiсiмнадцяти рокiв, у трудових правовiдносинах прирiвнюються у правах до повнолiтнiх, а в галузi охорони працi, робочого часу, вiдпусток та деяких iнших умов працi користуються пiльгами, встановленими законодавством України.

При цьому особам віком від 14 до 18 років встановлюється скорочена тривалість робочого часу (для працівників віком від 16 до 18 років – 36 годин на тиждень, для осіб віком від 15 до 16 років, в т.ч. учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул, –  24 години на тиждень. Фахівці наголосили, що діти не можуть працювати уночі, у вихідні дні та надурочно.

Разом з тим на роботу діти можуть бути прийняті лише після попереднього медичного огляду

Особам віком до вісімнадцяти років надається щорічна основна відпустка тривалістю 31 календарний день.