“На підприємствах вугільної промисловості Львівщини на 38% зріс рівень травматизму”, – головний державний інспектор В. Марцинюк

25 травня 2016

DSC09485Останнім часом на відокремлених підрозділах ДП «Львіввугілля», ПАТ «Шахта «Надія» та ПАТ «Львівська вугільна компанія» почастішали випадки травмування працівників під час виконання ними своїх трудових обов’язків. Так, за чотири місяці 2016 року на підприємствах вугільної промисловості області стався 51 нещасний випадок на виробництві, що на 38 % більше  ніж  протягом  аналогічного періоду 2015 року (37 випадків). І це при тому, що спостерігається тенденція зменшення кількості працівників та зменшено видобуток вугілля – з 664 тис. т за 4 місяці 2015р до 516 тис. т за 4 місяці 2016 р. От і зараз, тільки  завершилися заходи з нагоди відзначення Всесвітнього дня охорони праці, як на підприємствах ДП «Львіввугілля» знову один за одним посипалися випадки травмування працівників на виробництві. 

Особливо в цьому плані «відзначилася» ВП «Шахта «Лісова» ДП «Львіввугілля», на якій, у період з 6 по 11 травня 2016 р. сталося відразу три випадки травмування працівників. 

З метою розслідування даних нещасних випадків, керуючись «Порядком  проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві», ГУ Держпраці у Львівській області 11 травня поточного року створено спеціальні комісії під головуванням головного державного інспектора відділу нагляду у вугільній промисловості Василя Марцинюка, до складу яких також включено страхових експертів з охорони праці відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Червонограді, фахівців служб охорони праці ВП «Шахта «Лісова» та ДП «Львіввугілля», технічного інспектора праці Львівської територіальної організації Профспілки працівників вугільної промисловості України та голови первинної профспілкової організації ВП «Шахта «Лісова».     

За результатами розслідувань встановлено, що два із зазначених випадки пов’язані з виробництвом, в результаті чого складено акти форм Н-5 і Н-1. Спеціальними комісіями розроблено заходи щодо усунення причин настання нещасних випадків, встановлено терміни їх виконання та надано їх керівництву шахти «Лісова» для відповідного реагування. Визначилися також і з причинами нещасних випадків, основними з яких є технічні – недостатня надійність засобів виробництва, внаслідок тривалої експлуатації та психофізіологічні – особиста необережність потерпілих. 

Також слід зауважити, що разом з фізичним та моральним зношенням гірничошахтного обладнання, машин та механізмів, на яких на сьогоднішній день змушені в силу об’єктивних та суб’єктивних причин працювати гірники, на недостатньому рівні знаходиться виконавча дисципліна працівників. Часто має місце нехтування елементарними правилами поведінки та заходами безпеки, що у сукупності і призводить до настання нещасних випадків.

Головний державний інспектор

Відділу нагляду у вугільній промисловості  

В.Марцинюк