“Навчати прав та виховувати культуру охорони праці слід з раннього дитинства” -на Львівщині проведено низку просвітницьких лекторій

13 грудня 2019

Посадовими особами відділу нагляду в АПК та СКС з нагоди Всеукраїнського тижня права проведено низку інформаційних заходів  для дітей та юнацтва області.

Тематичні уроки, лекції та бесіди проведені у загальноосвітніх навчальних закладах Мостиського та Буського районів, у місті Львові, у дошкільному навчальному закладі «Сонечко» Старосамбірського району та Перемишлянському професійному ліцею.

«Відповідно до чинного законодавства, особа набуває повної дієздатності тільки після вісімнадцяти років. Та юнацький максималізм завжди підганяє вперед. Тому неповнолітні бажають стати дорослими раніше та мати власноруч зароблені кошти для реалізації своїх мрій», – зауважує начальник відділу нагляду в АПК та СКС Віктор Курило. Відтак, фахівець вважає, що навчати прав та виховувати культуру охорони праці слід з раннього дитинства.

Фахівці Головного управління розповідали учням, що законодавством нашої держави гарантовано значну кількість прав та соціальних гарантій для осіб, які працюють офіційно. Також  під час просвітницького лекторію йшлося про додаткові права, які передбачені для молодих працівників чинним законодавством.

Слід зазначити, учасники навчально- виховного процесу брали активну участь в обговоренні, задавали питання та демонстрували певні знання та розуміння законодавства про працю. 

Інформаційно

Для підготовки молоді до продуктивної праці допускається прийняття на роботу учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров’ю, не порушує процес навчання і лише у вільний від навчання час та після досягнення ними чотирнадцятирічного віку.

Такі працівники допускаються до роботи за згодою одного з батьків або особи, яка його замінює.

Неповнолітні, тобто особи, які не досягли вісімнадцяти років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України.

При укладенні трудового договору з неповнолітніми обов’язковим є дотримання письмової форми та проходження попереднього медичного огляду.

Випробувальний термін для таких робітників не встановлюється.

Забороняється застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років на важких і підземних роботах, на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці. Забороняється залучати таких осіб до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

Заборонено залучати молодих працівників до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні.