Нехтування основних вимог безпеки та зухвале ставлення до засобів індивідуального захисту призвели до смертельного нещасного випадку

25 січня 2019


Комісія, утворена ГУ Держпраці у Львівській області, завершила спецрозслідування нещасного випадку, що трапився 10 жовтня 2018 року з монтажником-складальником металопластикових конструкцій ТзОВ «Термопласт Плюс».

Працівник, 1978 року народження, виконував роботи по монтажу метало-пластикових конструкцій на території будівельного майданчика ТзОВ «Галбудзахід» по вул. Врубеля, 42-42а  у м. Львові. На цій території ведеться спорудження десятиповерхового житлового будинку.

Виходячи із будівлі, в якій він проводив роботи, на нього упала дошка параметрів 3,5*м.*0,2м.*40мм. Працівник помер ще до приїзду швидкої медичної допомоги внаслідок відкритої черепно-мозкової травми у вигляді уламкового перелому кісток склепіння черепу з пошкодженням мозкових оболонок та тканини головного мозку. Як встановлено під час розслідування, дошку з четвертого поверху скинув муляр – працівник іншого субпідрядника – фізичної особи-підприємця, який також виконував роботи на цьому будмайданчику. Слід зазначити, що в момент травмування на голові потерпілого не було захисної будівельної каски.

На думку комісії із спецрозслідування особами, дії або бездіяльність яких призвели до нещасного випадку є:муляр фізичної особи-підприємця, який порушив вимоги інструкції з охорони праці («дотримуватися вимог охорони праці, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної безпеки,  виконувати тільки ту роботу, яка доручена керівником робіт та з якої проінструктований, а також дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про здоров’я і безпеку оточуючих працівників та відвідувачів в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства»), а саме не переконавшись у відсутності працівників,  скинув з четвертого поверху дошку,тим самим смертельно травмував працівника.

  • фізична особа-підприємець, що виконував роботи за договором субпідряду на цьому майданчику, який порушив вимоги ст. 13 Закону України «Про охорону праці»  – здійснював недостатній контроль за дотримання його працівниками Правил і норм охорони праці і техніки безпеки, виробничої та трудової дисципліни.
  • виконроб генпідрядника ТзОВ «Галбудзахід», який порушив вимоги посадової інструкції – здійснював недостатній контроль за додержанням працівниками субпідрядних організацій правил і норм з охорони праці й інструкцій по техніці безпеки.
  • Також комісія визнала винним і самого потерпілого – монтажника-складальника металопластикових конструкцій ТзОВ «Термопласт Плюс», який проходив по території будівельного майданчика без захисної каски, чим порушив вимог Інструкції з охорони праці. Як інструкцією так і іншими законодавчими актами з охорони праці передбачено, що усі особи, які знаходяться на будівельному майданчику, зобов’язані носити захисні каски; робочі і інженерно-технічні працівники без захисних касок та інших необхідних засобів індивідуального захисту до виконання робіт не допускаються . До слова, згідно з журналом видачі запобіжних пристроїв та засобів індивідуального захисту, потерпілий отримав захисну каску та запобіжний пояс.

Слід зазначити, що усі з вищезазначених працівників проходили навчання та інструктажі  з питань охорони праці. А це свідчить про свідоме нехтування працівниками вимог безпеки та «зухвале» ставлення до засобів індивідуального захисту.