Онлайн-прийом громадян: львів’янка поскаржилась на роботодавця з приводу незаконного звільнення

02 липня 2018

На онлайн-прийомі громадян до заступника директора департаменту з питань праці Держпраці Олени Коновалової звернулася громадянка, яка проживає у місті Львові. Вона розповіла про своє звільнення з посади медичної сестри за ініціативою роботодавця з порушенням законодавства про працю. Звільнення заявниця вважає незаконним, тому звернулась за допомогою до Держпраці.

Олена Коновалова роз’яснила процедуру звільнення за ініціативою роботодавця та зазначила, що розірвання трудового договору у випадку застосування дисциплінарного стягнення може бути проведено лише за попередньою згодою виборного органу (профспілкового представника), первинної профспілкової організації, членом якої є працівник.

До застосування дисциплінарного стягнення роботодавець повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення.

При обранні виду стягнення роботодавець повинен враховувати ступінь тяжкості вчиненого проступку і заподіяну ним шкоду, обставини, за яких вчинено проступок, і попередню роботу працівника.

Стягнення оголошується в наказі (розпорядженні) і повідомляється працівникові під розписку.

Заступник директора департаменту розповіла про повноваження Держпраці та її територіальних органів і порадила громадянці написати звернення та детально викласти факти порушення стосовно неї законодавства про працю для того щоб фахівці Головного управління Держпраці у Львівській області найближчим часом змогли здійснити інспекційне відвідування медичного закладу та перевірити дотримання процедури застосування дисциплінарного стягнення і звільнення.