Основні моменти повідомлення про прийняття працівників

16 жовтня 2015

Постанова КМУ від 17.06.2015 р. № 413 «Про порядок повідомлення Державної фіскальної службі і її терри-торіальним органам про прийом працівника на роботу» (далі — Порядок № 413). Дата набрання чинності:  — з 27.06.2015 р.(офіційне опублікування — «Урядовий кур’єр» №115 від 27.06.2015 р).

Незважаючи на те, що текст постанови був опублікований без додатку (тобто самої форми повідомлення), органи ГФС служби наполягають на тому, щоб форма подавалася на працівників, прийнятих з 27.06.2015 р. Нагадаємо, що повідомлення не подається на осіб, з якими укладаються цивільно-правові договори.

Порядок надання Три способи подачі:
– засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису;
– на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
– на паперових носіях, якщо трудові договори укладені не більше ніж з п’ятьма особами.
Про можливість подачі повідомлення поштою Порядок № 413 не містить.
Термін подачі до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.
На наш погляд, таке повідомлення краще подати за день до укладення трудового договору з працівником. Тобто, наказ про прийом на роботу оформляємо напередодні прийняття працівника на роботу із зазначенням дати прийняття на роботу наступним днем. Наприклад, наказ про прийняття — 02.07.2015 р., а фактичне прийняття на роботу — з 03.07.2015 р.
——————–
Слід звернути увагу, що у формі повідомлення необхідно буде вказувати дату і номер наказу, згідно якого прийнято на роботу працівника. Тому також доцільно при укладенні трудового договору з працівником додатково оформляти локальний документ у вигляді наказу або розпорядження (такої ж думки дотримується Мінсоцполітики в листі від 30.03.2015 р N 191/06/187-15)
Хто складає і подає Скласти може працівник кадрової служби, а підписують — керівник і головний бухгалтер.
Подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) або ФОП.
Увага! У бланку відсутні будь-які графи, які будуть заповнюватися працівниками органів ГФС. Тому, якщо повідомлення буде подаватися в паперовій формі, не зайвим буде оформити його у двох примірниках, на одному з яких попросити проставити відмітку про прийняття.
Куди подаємо в територіальні органи ДФСУ за місцем обліку як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове держсоцстрахування
Відповідальність за неподання На нашу думку штрафна санкція повинна застосовуватися в розмірі 1 мін.з/пл (1218 грн) (абз.5 ч.2 ст. 265 КЗпП), а на посадових осіб — від 510 до 1700 (ч.1 ст 41 КУАП). Однак, існує негласна думка в органах ДФС, що штраф буде застосований в розмірі 30 мін. з/пл за кожного працівника (з січня по листопад 2015 – 36540 грн., в дек.2015 р.-41340 грн.), з посиланням на ч.3 ст. 24 КЗпП:
«Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.»