Під час інформаційної кампанії 190 тисяч роботодавців поінформовано щодо вимог оформлення трудових відносин

04 лютого 2020

Під час інформаційної кампанії, яка тривала з 20 по 31 січня, інспектори праці поінформували понад 190 тисяч роботодавців у сфері торгівлі, тимчасового розміщування та організації харчування щодо вимог оформлення трудових відносин. Наголосили на неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин, про ризики та наслідки незадекларованої праці.

Після інформаційних заходів заплановано інспекційну кампанію. Особливу увагу буде звернуто на роботодавців, які мають найвищий ризик використання незадекларованої праці та під час інформаційної кампанії мали неоформлених працівників.

Задекларована праці надає роботодавцеві ряд переваг. Зокрема, підвищує престиж та репутацію в очах працівників, знижує плинність кадрів, збільшує конкуренцію за робоче місце та допомагає залучити професійні кадри. Як правило, при виборі робочого місця працівник зацікавлений працювати там, де він захищений офіційно.

Відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України, за порушення законодавства про працю встановлено фінансові санкції від 1-30 мінімальних заробітних плат. Наприклад, за використання незадекларованої праці передбачена відповідальність у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного неоформленого працівника, і у 2020 році складає 47 тисяч 230 гривень.  За вчинення такого порушення повторно протягом двох років – 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, що складає 141 тисячу 690 гривень.