Під час візиту до Львова очільники Держпраці та Інспекції праці Литви обговорили шляхи подолання незадекларованої зайнятості

06 вересня 2018

Сьогодні, 6 вересня, у приміщенні Львівського державного університету безпеки життєдіяльності відбувся круглий стіл за участю Голови Державної служби України з питань праці Романа Чернеги, очільника  Державної інспекції  праці Литовської Республіки  Йонаса  Гріціуса, його заступника  Даліуса  Чепонаса, начальника ГУ Держпраці у Львівській області Ольги Вільхової,  інпекторів праці ГУ Держпраці у Львівській області та органів місцевого самоврядування, а також соціальних партнерів.   

«Маємо чітке завдання від керівництва держави щодо детінізації зайнятості. Повага до себе починається з поваги до закону.  Слід створити такі умови, що унеможливлювали б  працю поза межами правового поля.  При цьому усвідомлення того, що життя та здоров’я працівників є найважливішим- це справа не лише Держпраці, а й кожного роботодавця »,- наголосив Роман Чернега.

В межах круглого столу іноземні колеги поінформували про порядок здійснення державного нагляду Державною інспекцією праці Литовської Республіки. Зокрема, йшлося про  основні принципи роботи, питання, які перевіряються під час контрольних заходів.

Про досвід Литовської республіки щодо діяльності інспекції праці та подолання незадекларованої праці розповів Даліус Чепонас.Він окреслив ознаки нелегальної праці та шляхи її подолання.

«Нелегальна зайнятість – це соціальне лихо, оскільки працівник позбавлений усяких гарантій. Тому, усі дотичні державні структури повинні об’єднатися у боротьбі з нелегальною працею»,- сказав очільник інспекції  праці Литви.

Водночас він звернувся і до інспекторів праці. «Ми раді, що ваша служба йде правильним шляхом. Слід пишатися тим, що ви інспектори праці, оскільки ви захищаєте права людей »,- резюмував Йонас  Гріціус.