Під час звалювання дерева загинув лісоруб
03 серпня 2017У середу, 2 серпня, у Сколівському лісовому господарстві Верхньосиневиднянського лісництва загинув лісоруб 1967 року народження.
За повідомленням, яке надійшло з підприємства, близько 12 год. 20 хв. потерпілий з іншим працівником приступили до звалювання дерева діаметром у пні 67 см. Після підпилу та основного різу дерево почало падати. При падінні звалювальне дерево зачепило інше, яке стояло по лінії падіння. Відтак воно спружинило і на висоті близько 4 м над землею переломилось на дві частини, одна з яких впала на місце проведення звалювання та смертельно травмувала потерпілого.
ГУ Держпраці нагадує, що під час проведення рубок, слід дотримуватися Правил охорони праці для працівників лісового господарства та лісової промисловості.
При цьому слід забезпечувати безпеку всього комплексу лісосічних робіт, включаючи відведення лісосік, та інших підготовчих робіт як на лісосіках, так і на додатковій робочій території бригад, у зовнішніх зонах безпеки. Дерева, що заважають звалюванню та/або трелюванню інших, намічених до рубання, необхідно включати під час відводів лісосік у число тих, які підлягають спилюванню, і вчасно приземлювати.
У карту технологічного процесу розроблення лісосіки (ділянки) необхідно включати таку інформацію та рішення, що впливають на безпеку праці, зокрема:
характеристику лісосіки та виділених в її межах ділянок, необхідну для вибору найбільш безпечної технології робіт (механічний склад ґрунту, ступінь його зволоження, рельєф місцевості, розподіл території за крутістю схилів, експозиції схилів тощо);
перерахування чисельного та професійного складу бригади ланки), виділених їй знарядь праці (робочих машин, тракторів, устаткування, мотоінструменту), державні номери та номери за паспортами рухомих технічних засобів;
повний перелік засобів індивідуального та колективного захисту працівників, протипожежного захисту; технологічну схему лісосіки з умовними позначеннями;
дані про порядок та послідовність виконання робіт, черговість розроблення пасік, показ варіантів розташування ланок працівників та техніки на безпечних відстанях;
опис безпечних способів праці на підготовчих та основних роботах, не відображених в інструкціях з охорони праці та інших документах, які надаються бригаді (ланці);
природоохоронні вимоги;
акт готовності лісосіки до розроблення, в якому перераховуються підготовчі роботи, вказується термін їх проведення, підтверджується виконання.
Разом з тим слід наголосити, що лісосічні роботи повинні припинятись під час зливи, граду, грози, хуртовини, густого туману при видимості менше 50 м, у темряві без штучного освітлення, а звалювання дерев моторними пилками – в усіх випадках з настанням темряви.
Наразі ГУ Держпраці у Львівській області створюється комісія зі спеціального розслідування нещасного випадку, яка з’ясує обставини та причини його настання.