Підприємства отримають з Держбюджету компенсацію за виплачену мобілізованим зарплату

12 жовтня 2015

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Кабінету Міністрів України у середу, 4 березня, повідомив, що Уряд виділяє 1,8 мільярда гривень підприємствам для компенсації заробітної платні мобілізованим військовослужбовцям.

Редакція статті 119 Кодексу законів про працю України, якою передбачено компенсацію витрат роботодавцю на оплату праці мобілізованих працівників за рахунок коштів Державного бюджету діє з 8 червня 2014 року.

Весь цей час роботодавці очікували на Порядок компенсації коштів, який мав визначити Кабінет Міністрів України.

Надію на відшкодування з Державного бюджету зазначених витрат дав роботодавцям Закон України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» від 28.12.2014 № 80-VIII, у Додатку 3 до якого передбачено код програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету 2501350 «Компенсація підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період», за яким розмір бюджетних призначень встановлено у сумі 1,79 млрд. грн.

І, нарешті, Кабінет Міністрів України затвердив порядок виплати компенсації з Державного бюджету України підприємствам, установам, організаціям середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Відповідно до затвердженого Порядку виплату працівникам середнього заробітку буде здійснювати підприємство, компенсацію підприємствам витрат на виплату середнього заробітку працівникам буде здійснювати Міністерство соціальної політики України шляхом перерахування коштів на зазначені цілі обласним департаментам соціального захисту, які, в свою чергу, перераховують їх до районних (міських) управлінь, а вони – підприємствам.

У постанові визначено порядок подання документів, на підставі яких буде здійснюватися компенсація, та зазначено, що обчислення середнього заробітку працівників здійснюватиметься відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100.