Працівникам підприємств Стрийщини розповіли про вимоги безпечної експлуатації транспортних засобів

29 березня 2018

У середу, 28 березня,  у Стрию відбувся семінар щодо безпечної експлуатації транспортних засобів.

Начальник відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці ГУ Держпраці у Львівській області Олександр Черніков зазначив, що Головне управління Держпраці у Львівській області спільно з місцевими органами самоврядування м. Стрия, фондом  соціального страхування України Управління виконавчої дирекції у Львівській області, управлінням Укртрансбезпеки у Львівській області проводить семінар-нараду щодо охорони праці та безпеки руху на підприємствах,  які використовують транспорті засоби.

«Ми ініціювали такий захід задля зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод та травматизму під час експлуатації транспортних засобів», – сказав Олександр Черніков.

Так, фахівці ГУ Держпраці у Львівській області  розповіли про  вимоги безпеки під час перевірки стану транспортних засобів, про їх технічне обслуговування та ремонт.

Окрему увагу  зосередили на питанні  обслуговування машин,  двигуни яких працюють на газовому паливі та особливостях  експлуатації самоскидів.

Також інспектор наголосив, що водії повинні проходити медогляд кожного року.

Окрім цього, присутні обговорили основні аспекти законодавства про працю. Оскільки захід тривав у формі дискусії,  фахівці, які  працюють з транспортними засобами, мали змогу безпосередньо з’ясувати у інспектора особливості оплати праці.  Зокрема водіїв проконсультували  щодо видів оплати праці,  доплат за роботу у нічний час,  оплати праці у вихідний день, порядку оформлення табелів обліку робочого часу, тривалості зміни тощо.

Резюмувавши, інспектор наголосила, що водій не може бути допущеним до роботи без належного оформлення трудових відносин.