Представники Держпраці Львівщини у ПАТ “Галичфарм” роз’яснили соціальні гарантії працівників
30 грудня 201524 грудня 2015 року фахівцями ГУ Держпраці у Львівській області Я. Файчаком та П. Стойко проведено превентивний захід у ПАТ«Галичфарм».
Працівникам Товариства розповіли як вберегтися від травматизму на робочих місцях, роз’яснили їх права та обов’язки передбачені законодавством про працю та охорону праці, детально обговорили основні питання експертизи умов праці, а саме питання процесу атестування робочих місць за умовами праці, фактори виробничого середовища і трудового процесу, пільги та компенсації за роботу у важких та шкідливих умовах праці тощо.
Також присутнім наголосили на адміністративній та кримінальній відповідальності за порушення вимог законодавства про працю та охорону праці.
Інформаційно
Згідно зі ст.13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” пенсії за віком на пільгових умовах призначаються працівникам, зайнятим повний робочий день на роботах з шкідливими та важкими, особливо шкідливими та особливо важкими умовами праці, за Списком № 1 і 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.03 №36, і за результатами атестації робочих місць.
За Списком №1 з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці,
– чоловіки – після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах;
– жінки – після досягнення 45 років і при стажі роботи не менше 15 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах;
Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з особливо шкідливими та особливо важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються з уменшенням віку, передбаченого статтею 12 зазначеного Закону, на 1 рік за кожний повний рік такої роботи чоловікам і на 1 рік 4 місяця – жінкам.
За Списком №2 із шкідливими і важкими умовами праці:
– чоловіки – після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах;
– жінки – після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з шкідливими та важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються з уменшенням віку, передбаченого статтею 12 зазначеного Закону, на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи чоловікам і за кожні 2 роки такої роботи – жінкам.