Про безпечну роботу обладнання, що працює під тиском йшлося під час семінару на «Стрийнафтогаз»

04 квітня 2018

 Днями головні державні інспектори Головного управління Держпраці у Львівській області провели  нараду з працівниками  ТОВ «Стрийнафтогаз».

 В рамках превентивного заходу йшлося про дотримання вимог нормативно-правових актів з питань праці, гігієни праці, охорони праці,  промислової безпеки та при проведенні робіт з підвищеної небезпеки, експлуатації газових  свердловин та нафтогазового обладнання.

Інспектори розповіли учасникам заходу  про основні аспекти законодавства з проведення експертизи умов праці. Ознайомили  працівників з змінами, що стосується оплати праці.

Також йшлося  про основні вимоги безпеки при експлуатації електрообладнання та електроінструменту,  використання електрообладнання в вибухопожежонебезпечних зонах.

Фахівці ГУ Держпраці наголосили на  безпечному веденні робіт під час експлуатації балонів, посудин та апаратів, що працюють під тиском та вакуумом. Детально розповіли про основні вимоги Технічного регламенту безпеки обладнання, що працює під тиском, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.01.2011 року № 35.

Представники ГУ Держпраці наголосили, що керівництву підприємства слід звернути увагу на недопущення аварій та травматизму під час проведення робіт підвищеної небезпеки. Наведено приклади травмування працівників.   

Серед іншого вони поінформували про основні вимоги порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій у відповідності до наказу МОЗ №246 від 21.05.2007 р. та для  проведення лабораторних досліджень умов праці на робочих місцях працівників.

Слід зазначити, що експлуатація газових свердловин у порівнянні з нафтовими має свої особливості, які пов’язані з різними фізичними властивостями нафти і газу. Вилучений на поверхню газ повинен відразу ж направлятися споживачеві, оскільки зберігати його в ємностях неможливо. В зв’язку з цим добуток газу повинен бути більше спожитого.

Газові свердловини експлуатують лише фонтанним способом. Конструкція газових свердловин, їх освоєння, обладнання устя та вибою, регулювання дебіту мають багато спільного з нафтовими фонтанними свердловинами. Конструкція газових свердловин залежить від величини пластового тиску, характеристики пласту, наявності або відсутності водоносних горизонтів, від характеристики порід і властивостей газу.

Гирло газових свердловин обладнують фонтанними арматурами. При експлуатації газових свердловин дуже важливе значення має вибір оптимального технологічного режиму роботи газової свердловини.