Про вимоги до безпечної експлуатації електроустановок йшлося у КП «Ринок»

18 лютого 2020

Державний інспектор відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці Ігор Карпин  провів семінар-нараду з електротехнічними працівниками  КП «Ринок», яке здійснює діяльність у місті Стрий.

Підприємство експлуатує трансформаторну підстанцію напругою  6/0,4 кВ.

Відтак,  особливу було приділено питанням дотримання  безпечних  умов  праці під час виконання робіт з експлуатації та обслуговування  електроустановок  та  їх  утримання  у  безпечному  технічному  стані.

Держінспектор наголосив на важливості контролю за виконання організаційних та технічних заходів перед початком та при проведенні робіт в електроустановках напругою до 1000В, а також на необхідності своєчасного виконання заходів щодо усунення виявлених порушень.

«Двері приміщень електроустановок, щитів, збірок тощо мають бути постійно замкнені.  Працівники  повинні користуватись справними та випробуваними засобами захисту. Електрообладнання електроустановок можна експлуатувати виключно справним та після здійснення усіх передбачених чинним законодавством випробувань», – зазначив Ігор Карпин та закликав працівників також дбати про свою безпеку та дотримуватись вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

Окрім цього, фахівець попередив, що шкідливими та небезпечними виробничих  факторами для електротехнічних працівників є не лише наявність електричної напруги, а й недостатнє освітлення робочої зони, падіння з висоти предметів, матеріалів або конструкцій, падіння з висоти внаслідок несправності драбини.

В межах зустрічі також йшлося про важливість проведення якісних  навчань, інструктажів  та  перевірок  знань з  охорони  праці.

Обговорено причини  та  обставини  нещасних  випадків на виробництві.