Професійні ризики та вимоги до безпечного виконання робіт обговорено з працівниками целюлозно-паперового комбінату

07 лютого 2020

Фахівці Головного управління Держпраці у Львівській області  провели нараду з працівниками ПАТ «Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат». Під час зустрічі обговорили ризики виникнення аварійних ситуацій та вимоги до безпечного виконання робіт.

ПАТ «Жидачівський  ЦПК» створений у 50-х роках минулого століття.   Основним видом його діяльності є виробництво паперу і картону. У 2017 році підприємство відновило роботи після вимушеного трирічного простою.

На сьогодні на підприємстві функціонують паперово – картонний цех, газове господарство, цех гофрокартонної тари, теплоенергетичний цех, дільниця і водогазопостачання та очисних споруд, ремонтно-механічний цех, макулатурно-хімічний цех, транспортний цех.

З метою попередження виробничого травматизму присутні обговорили вимоги законодавства з питань охорони праці та практичні аспекти його застосування. Особливу увагу приділено роботам підвищеної небезпеки.

Зокрема йшлося про стан засобів захисту при експлуатації  рухомих механізмів при виробництві паперу.

Інспектор з питань охорони праці наголосив на важливості якісної огорожі та захисних пристрої. Як зазначив держінспектор, вони повинні відповідати певним вимога: бути міцними, надійно закріпленими на місці, не створювати додаткових небезпек, не допускати можливості їх легкого обминання чи виведення з ладу, бути розміщені на відповідній відстані від небезпечної зони, чинити мінімальні перешкоди нагляду за виробничим процесом.

Також  огорожі повинні захищати від викидання або випадання матеріалів або предметів та від викидів, утворюваних машиною.

Блокувальні рухомі огорожі повинні бути пов’язані з блокувальними пристроями так, щоб запобігати запуску небезпечних функцій машини, поки вони не переведені в стан “зачинено” та надавати команди на зупинку кожного разу, коли вони виводяться із стану “зачинено”.

Окрім цього обговорено важливість проведення організаційних заходів. Працівникам наголошено на необхідності дотримання вимог інструкцій з охорони праці, керівництву – на проведенні якісних навчань, інструктажів з охорони праці та необхідності проведення постійного контролю за їх виконанням.