Проведено аналіз стану виробничого травматизму та профзахворювань на підприємствах м. Червонограда та Сокальського району.

09 грудня 2015

02 грудня 2015 року в приміщенні санаторно-оздоровчого комплексу «Ровесник» відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в місті Червонограді Львівської області проведено семінар-нараду щодо стану виробничого травматизму та профзахворювань на підприємствах м. Червонограда та Сокальського району.

В семінар-нараді взяли участь працівники управління ВД Фонду у Львівській області, відділення ВД Фонду в м. Червонограді, керівники служб охорони праці ДП «Львіввугілля» і його відокремлених підрозділів, представники Червоноградської міської ради та Головного управління Держпраці у Львівській області.

Начальник відділення ВД Фонду в м. Червонограді Роман Сташкевич та страховий експерт з охорони праці управління ВД Фонду у Львівській області Ярослав Стець детально поінформували присутніх про роль Фонду соціального страхування при настанні нещасного випадку та професійного захворювання.

Начальник відділу-головний страховий експерт з охорони праці відділення ВД Фонду в м. Червонограді Михайло Барановський доповів про стан виробничого травматизму на підприємствах м. Червонограда та Сокальського району за 2013-2015 роки та надав детальний аналіз причин та обставин окремих нещасних випадків на вугільних шахтах ДП «Львіввугілля». Присутні мали змогу наглядно ознайомитися з інформацією, яка була надана у вигляді графіків, діаграм і таблиць щодо стану виробничого травматизму і профзахворювань за попередні роки та 11 місяців поточного року.

Крім цього, учасники семінар-наради переглянули навчальний відеофільм про безпечне виконання робіт в підземних умовах вугільних шахт.

Заступник генерального директора з охорони праці Валерій Соколовський розповів про стан виробничого травматизму та профзахворювань на вугільних шахтах ДП «Львіввугілля». Зокрема, за 11 місяців 2015 року кількість нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом порівняно з аналогічним періодом минулого року збільшилась з 82 випадків (в т.ч. два зі смертельним наслідком) у 2014 році до 94 випадків (в т.ч. три зі смертельним наслідком) – у 2015 році (на 12 випадків або на 14,6%). Коефіцієнт важкості виробничих травм за 11 місяців 2015 року склав 31,5 (за 11 міс. 2014 р. – 27,9), а коефіцієнт частоти виробничих травм – 9,75 (за 11 міс. 2014 р. – 7,99). Крім цього, було акцентовано увагу присутніх на виробничі фактори, що впливають на працівників, які зайняті на роботах у підземних умовах.

Начальник відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Головного управління Держпраці у Львівській області Василь Михайлюк розповів про вимоги «Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року № 1232.

Після активного обговорення учасники семінар-наради відмітили актуальність розглянутих питань та необхідність проведення таких заходів.

      Слайд1

Слайд2

Слайд3

Слайд4

Слайд5

Слайд7 Слайд8