Проведено семінар у Пустомитівському УЕГГ ПАТ “Львівгаз”

29 вересня 2015

В м. Перемишляни, головним державним інспектором – Гавришківим В.Р. ГУ Держпраці у Львівській області проведено семінар: ознайомлення з основними завданнями Державної служби України з питань праці, організація охорони праці на дільниці та дотримання ПБ та ОП при проведенні ПТО в житлових будинках працівниками дільниці ВБГО Перемишлянської районної служби Пустомитівського УЕГГ ПАТ «Львівгаз».

Доповідач Гавришків В.Р. наголосив, що ГУ Держпраці у Львівській області спрямовує свою діяльність на проведення превентивних заходів з питань охорони праці та промислової безпеки направлену для попередження нещасних випадків, пов’язаних з використанням газу в побуті. Доповів що основними причинами виникнення нещасних випадків, пов’язаних з використанням газу в побуті являються:

  1. несправність оголовків та відсутність тяги в димових і вентиляційних каналах;
  2. не спрацювання автоматики газової апаратури;
  3. не якісне проведення інструктажів по безпечній експлуатації побутових газових приладів.

Для того, щоб уникнути виникнення нещасних випадків пов’язаних з використанням газу в побуті та виконувати якісно ПТО працівникам районної служби газового господарства потрібно:

  • вибірково перевіряти якість виконання робіт по ПТО житлових будинків;
  • ІТП контролювати дотримання графіку технічного обслуговування об’єктів систем  газопостачання     житлових будинків;
  • проводити якісно інструктажі абонентам по безпечній експлуатації побутових газових приладів при виконанні ПТО;
  • при виконанні ПТО перевіряти технічний стан системи газопостачання і відповідність встановлених газових приладів технічній документації;
  • перевіряти працездатність газової апаратури при припиненні подачі газу, зниженні тиску нижче       заданого значення, погашенні полум’я і відсутності необхідної тяги в димоході;
  • при проведенні ПТО перевіряти справність і правильність розташування оголовка відносно даху і розміщених поблизу споруд і дерев з урахуванням зони вітрового підпору та наявність тяги в димових і вентиляційних каналах.

Окремо було приділено увагу аналізу нещасних випадків, пов’язаних з використанням газу в побуті.