Роботодавців Львівщини інформують про атестацію робочих місць за умовами праці

08 листопада 2018

Фахівці відділу експертизи умов праці ГУ Держпраці у Львівській області протягом  10 місяців провели 48 відвідувань роботодавців.

Заходи відбулися  з метою інформування роботодавців та його  працівників про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю, моніторингу стану його дотримання, зокрема за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці (відповідно до п.33 Порядку здійснення державного контролю, затвердженого Постановою КМУ від 26.04.2017 №295).

Зокрема найбільша чисельність семінарів була проведена у добувній, переробній галузі, текстильній промисловості та агропромисловому комплексі, де шкідливі та важкі умови праці зустрічаються найчастіше.

Під час інформаційних відвідувань роботодавцям було зосереджено увагу на проведенні атестації робочих місць, зокрема:

  • створенні наказу про проведення атестації робочих місць за умовами праці, у якому вказується підстава і завдання атестації, визначається склад атестаційної комісії, встановлюються терміни і графіки проведення як підготовчих робіт, так і самої атестації, визначаються проектні і науково-дослідні організації, що необхідні для науково-технічної оцінки умов праці і розробки заходів для їхньої оптимізації; 
  • складанні «Карти умов праці» на кожне робоче місце або на групу аналогічних місць;
  • створенні наказу про результати атестації робочих місць за умовами праці, який є основним документом підтвердження доплат, додаткових відпусток та пільгового пенсійного забезпечення для працівника.

Акцентовано увагу на правильному застосуванні Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №461 від 24.06.2016 зі змінами та доповненнями.

Також роботодавцям  повідомлено про посилення відповідальності за порушення чинного законодавства про атестацію робочих місць за умовами праці. Зазначено, що відповідно до ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, встановлена адміністративна відповідальність посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно  від форми власності за порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення у розмірі від 30 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.