Роман Чернега презентував представникам громадськості та ЗМІ публічний звіт результатів діяльності Держпраці за 2018 рік

21 лютого 2019

19 лютого Голова Держпраці Роман Чернега презентував представникам  громадськості та засобам масової інформації публічний звіт щодо роботи Держпраці за підсумками 2018 року.

 Роман Чернега відмітив ефективну роботу Служби у 2018 році у напрямі детінізації відносин у сфері зайнятості населення. За результатами інформаційно-роз’яснювальної діяльності було охоплено понад 25 тисяч роботодавців. Кількість застрахованих осіб за 11 місяців 2018  року зросла більш як на 428 тисяч. У результаті – надходження від сплати ЄСВ збільшилися на понад 5 млрд у порівнянні з початком року.

«Працювати у легальному полі з дотриманням трудового законодавства – це вимога часу, необхідність країни, яка рухається до вступу в Європейський Союз», – зазначив Голова Держпраці.

Завдяки тісній співпраці з соціальними партнерами, аналізу українського та європейського законодавства,  в  Україні сформовано ризикоорієнтовану систему управління безпекою та гігієною праці, що забезпечить ефективну реалізацію прав працівників на безпечні та здорові умови.

Концепція сприятиме підвищенню рівня захисту життя та здоров’я працівників; зниженню рівня та зменшенню частоти виробничого травматизму, аварій і професійних захворювань; підвищенню ефективності діяльності інспекції праці, відповідальності роботодавців за створення належних умов праці; спрощенню законодавства щодо безпеки і гігієни праці та зменшенню адміністративного і регуляторного навантаження на роботодавця; покращенню інвестиційного клімату в Україні.

У 2019 році Держпраці планує продовжити діяльність щодо зниження рівня незадекларованої праці, зменшення заборгованості по заробітній платі, забезпечення соціальних гарантій військовослужбовців, учасників АТО, приведення національного законодавства відповідно до вимог міжнародних договорів. Особливу увагу у 2019 році буде зосереджено на зменшенні виробничого травматизму завдяки реалізації ризикоорієнтованого підходу у системі охорони праці.