Ще один крок на шляху до зближення законодавства України та ЄС

27 квітня 2023
✅ Ще один крок на шляху до зближення законодавства України та ЄС
📌Міністерством економіки України затверджено, розроблені Державною службою України з питань праці, вимоги до забезпечення знаками безпеки та здоров’я на роботі.
Встановлення єдиних правил застосування знаків безпеки та здоров’я передбачено Планом заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом та спрямовано на створення для працівників безпечних та здорових умов праці.
Знаками безпеки та здоров’я на роботі встановлюється заборона щодо вчинення небезпечних дій або дій, що можуть спричинити небезпеку, дається вказівка щодо здійснення заходів безпеки та попередження про наявність ризику для забезпечення безпеки працівників.
❗️Реалізація акта сприятиме підвищенню рівня безпеки технологічних процесів, поліпшенню умов праці та зменшенню кількості аварій та нещасних випадків на виробництві, а також посилить вимоги до регламентації безпечних методів роботи.
📌Згідно з дослідженнями Інституту безпеки та здоров’я на роботі Великої Британії (IOSH), на підприємствах, де правильно використовуються знаки безпеки, кількість порушень правил безпеки знижується на 10-15%. А за інформацією Міжнародного інституту забезпечення безпеки та здоров’я на роботі (ILOSH), ефективне використання знаків безпеки сприяє працівникам на 30% швидше реагувати на потенційні небезпеки.
Довідково. Наказ Міністерства економіки України від 09.03.2023 № 1268 “Про затвердження Мінімальних вимог до забезпечення знаками безпеки та здоров’я на роботі”, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 25.04.2023 за № 672/39728.