Суд задоволив касаційну скаргу ГУ Держпраці: зупинили котел, робота якого загрожувала життю та здоров’ю людей
13 травня 2017
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України задоволив касаційну скаргу ГУ Держпраці у Львівській області щодо зупинки двоконтурного котла , робота якого створювала загрозу здоров’ю та життю працівникам та мешканцям буднику, у підвалі якого він був встановлений.
Пiд час позапланової перевірки, яку здійснювало ГУ Держпраці у Львівській області, виявлено факти порушення вимог чинних нормативно-правових актів з охорони праці, а саме порушення, яке створює загрозу життю людям.
Інспектори з’ясували, що встановлення двоконтурного котла у відокремленому приміщенні паливної для забезпечення теплопостачання нежитлових приміщень за адресою: м. Львiв, вул. Сластiона, 2 прийнято в експлуатацію у 2014 році з порушенням законодавства, без участі представників Держнаглядохоронпраці. Окрім цього, вентиляційний канал з приміщення паливної не виведений вище парапету будинку і знаходиться в зоні вітрового підпору, що порушує вимоги державних будівельних норм.
Слід зазначити, що підставою для призначення позапланової перевірки була заява, яку скерувала до ГУ Держпраці у Львівській області мешканка будинку, у підвалі якого власник спортивного клубу встановив двоконтурний котел.
Враховуючи те, що повне або часткове зупинення роботи експлуатацiї машин, механiзмiв, устаткування здійснюється виключно за рiшенням адмiнiстративного суду, у липні 2016 року ГУ Держпраці у Львівській області звернулося в суд з позовом. ГУ Держпраці просило застосувати заходи реагування у сферi державного нагляду шляхом зобов’язання вiдповiдача зупинити експлуатацiю двоконтурного котла у вiдокремленому примiщеннi паливної для забезпечення теплопостачання нежитлових приміщень.
У серпні 2016 постановою Львiвського окружного адмiнiстративного суду позов було задоволено повністю та зобов’язано ПАТ «Львівгаз» зупинити експлуатацiю цього двоконтурного котла. Проте, підприємство ПАТ «Львівгаз», представник якого прийняв в експлуатацію котел, виграло апеляцію. У свою чергу, ГУ Держпраці надіслало касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду. В результаті, колегія суддів Вищого адміністративного суду України постановила задоволити касаційну скаргу ГУ Держпраці у Львівській області та залишити в силі рішення суду першої інстанції.
Отже, після судових процесів, які тривали майже рік, вдалося все-таки відстояти права мешканців будинку.