Технічна консультація у ПП «Агрофірма «Дзвони», основним видом діяльності якого є вирощування зернових культур, бобових культур і насіння олійних культур, на тему: «Безпека під час експлуатації обладнання, машин і механізмів, деталі яких рухаються та/або обертаються»

28 липня 2023
✅Технічна консультація у ПП «Агрофірма «Дзвони», основним видом діяльності якого є вирощування зернових культур, бобових культур і насіння олійних культур, на тему: «Безпека під час експлуатації обладнання, машин і механізмів, деталі яких рухаються та/або обертаються».
👉Захід проведено з метою запобігання виникнення виробничого травматизму під час проведення жнив. Перед початком збиральних робіт керівники господарств, фермери повинні провести певні організаційні профілактичні заходи для недопущення випадків травмування працюючих на жнивах.
📌Для цього, в першу чергу, необхідно:
✔️проходження медичного огляду, проведення інструктажів з охорони праці та пожежної безпеки з усіма працівниками, які будуть брати участь у збиранні врожаю.
✔️допускати до роботи на тракторах та комбайнах механізаторів віком не молодше 18 років, які пройшли медогляд, навчання та інструктаж з охорони праці та пожежної безпеки і мають посвідчення на право керування сільськогосподарською технікою відповідної категорії.
✔️ознайомити під особистий підпис, всіх водіїв та механізаторів із безпечними маршрутами руху транспортних засобів по території господарств; розробити схеми руху транспорту по території з визначенням дозволених та заборонених напрямків руху; встановити знаки обмеження швидкості руху на території підприємства, покажчиків та схеми розташування об’єктів із зазначенням маршруту руху;
✔️обладнати спеціальні місця для відпочинку та харчування працюючих, забезпечити їх умивальниками, миючими засобами та рушниками;
✔️забезпечити до початку робіт всіх працівників спецодягом, засобами індивідуального захисту (рукавиці, окуляри, респіратори і т.д.), укомплектувати всю зернозбиральну техніку необхідним протипожежним устаткуванням та медичними аптечками.
📌Всі небезпечні вузли зернозбиральної техніки необхідно обладнати захисними кожухами, робота без яких категорично забороняється.
📲портал https://pratsia.in.ua та сайт https://dsp.gov.ua