Трудові права мобілізованих мають бути дотримані

12 жовтня 2015

Міністерство соціальної політики спільно з Державною інспекцією з питань праці контролює дотримання трудових прав мобілізованих. Після здійснених перевірок вже поновлено на роботі 18 мобілізованих працівників підприємств у Вінницькій, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській областях та місті Києві. Про це повідомив заступник Міністра соціальної політики – керівник апарату Віктор Іванкевич.

«На адресу Міністерства надійшов депутатський запит про можливе порушення законодавства про працю на низці підприємств у Вінницькій, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській областях та місті Києві. У ньому зазначалося, що мобілізованих працівників звільняли, порушуючи вимоги статті 119 Кодексу законів про працю. Міністерство доручило Держпраці перевірити цю інформацію й забезпечити додержання законодавства щодо гарантій мобілізованих працівників. За результатами перевірок, здійснених територіальними інспекціями, підприємства скасували накази про звільнення. Також за кожним мобілізованим працівником збережено місце роботи, посаду та середній заробіток», – розповів Віктор Іванкевич.

Як поінформував директор департаменту контрольно-наглядової діяльності з питань праці Держпраці України Віталій Сажієнко, Держпраці вживає заходів контролю за додержанням трудового законодавства щодо гарантій працівників, призваних на військову службу під час мобілізації, на особливий період. За його словами, начальники територіальних інспекцій з питань праці отримали відповідні вказівки. Також проводиться роз’яснювальна робота з громадянами та роботодавцями для добровільного скасування наказів про звільнення мобілізованих працівників.