ТзОВ «Веренекотехнік» у судовому порядку заборонено виконувати роботи та експлуатувати обладнання, які загрожують безпеці працівників

24 лютого 2020

Львівський окружний адміністративний суд задовільнив позов  Головного управління Держпраці у Львівській області до ТзОВ «Веренекотехнік» про застосування заходів реагування.

Відтак, підприємству заборонено експлуатувати устаткування підвищеної небезпеки, яке несе загрожу життю та здоров’ю працівників. Зокрема, заборонено експлуатувати зварювальні півавтомати Fronius 247, Fronius Vario 4000j2 та електрообладнання 0.4кВ.

Окрім цього, на підприємстві заборонено виконання газополум`яних робіт та робіт в електроустановках.

До слова, у жовтні 2019 року у ТзОВ «Веренекотехнік», було проведено позапланову перевірку з метою контролю за виконання вимог припису, внесеного під час планової перевірки. Під час цього  заходу контролю інспектори Головного управління повторно виявили факти порушення вимог чинних нормативно – правових актів з охорони праці, які створюють загрозу життю та здоров`ю працівників.

Зокрема, на підприємстві продовжували виконувати газополум`яні роботи без дозволу Держпраці, чим порушено вимоги додатку 2, п.17 «Порядку видачі дозволів на виконання робіт з підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки».

Працівники, які обслуговують електроустановки, не забезпечені усіма необхідними засобами захисту. Відсутні діелектричні рукавиці, покажчик напруги до 1000В, ізолювальні кліщі, діелектричні боти, інструмент з ізолювальними ручками, плакати безпеки, що є порушенням п.4.2.4 НПАОП 40.1-1.07-01 «Правила експлуатації електрозахисних засобів».

Не проводяться огляди електрообладнання 0,4 кВ, чим порушено вимогии.2.2.13 НІ1АОП -10.1-1.21 -98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів».

ТзОВ «Веренекотехнік» заборонено експлуатувати небезпечне обладнання та виконувати роботи, що загрожують працівникам, до усунення усіх порушень вимог безпеки.