У Буському територіальному центрі соціального обслуговування розповіли про Всесвітній День охорони праці.
13 травня 2016Головний державний інспектор ГУ Держпраці у Львівській області Володимир Вовк, напередодні Всесвітнього Дня охорони праці, провів зустріч з працівниками Буського територіального центру соціального обслуговування.
Фахівець розповів, що 28 квітня – понад 100 країн світу відзначають День охорони праці. А цього року цей день присвячений темі «Стрес на робочому місці: колективний виклик». Присутнім розяснено що таке стрес, як часто він зустрічається на робочому місці та важливість даної теми як для працівників так і для роботодавця, а особливо в Україні.
Фахівець звернув увагу, що за останні роки, психоемоційний стрес став глобальною проблемою виживання людства. Це підтверджується тією увагою, яка приділяється стресу на міжнародному рівні. У зв’язку з тим, що проблеми стресу торкаються інтересів всіх країн, була створена Міжнародна асоціація управління стресом, основною метою якої є допомога в одержанні та розповсюдженні наукових знань про управління напругою (стрес-менеджмент). Стресові впливи можуть стати причиною виникнення фізіологічних і психологічних змін, що призводять до небезпечних ситуацій та нещасних випадків. “Стрес – фізична та емоційна реакція організму, яка виникає тоді, коли посадові обов’язки не відповідають здібностям, ресурсам і потребам працівника”, – наголосив фахівець Держпраці.
Особливо небезпечним є стрес у трудовій діяльності. Зокрема, праця працівників невиробничої сфери (економістів, фінансистів, менеджерів) пов’язана з впливом на них багатьох негативно діючих стресорів: відповідальність за прийняття рішень в умовах дефіциту часу; інтенсивність та монотонність праці; використання великих обсягів інформації; різні зовнішні впливи тощо. Значна частина робітників та службовців реагують на стрес фізіологічними (виразка шлунку, серцево-судинні та онкологічні захворювання тощо) та психічними розладами, а інколи він призводить до травмування й самогубства.
Разом з тим, В.Вовк, як спеціаліст відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки, розповів про безпечне використання газу, перелічив наслідки та основні причини аварій пов’язаних з використанням газу у побуті у м. Львові та області протягом 2015-2016 років. Розповів його негативний вплив на організм людини. Зокрема фахівець зазначив, що чадний газ (продукт неповного згорання природного або скрапленого газів) на організм людини діє отруйно. Це безбарвний, із слабким запахом, трошки легший за повітря газ, при наявності якого 0,5% – людина гине через 20-30 хвилин, а при 1 % – смерть наступає через 2-3 хвилини. Звернув увагу на симптомах, які свідчать про отруєння: тягар у голові; шум у вухах; посилене серцебиття; головний біль; загальна слабкість, сонливість, тягар у всьому тілі (немов паралізує); нудота, блювота; втрата свідомості; слабкий пульс, кома та порушення дихання; недостатній доступ кисню до мозку, що спричиняє смерть.
Слід зазначити, що СО легко вступає у взаємодію з гемоглобіном крові (в 200 … 300 разів швидше, ніж кисень), а тому швидко розноситися гемоглобіном по організму людини. «Гранично допустима концентрація СО в повітрі робочих приміщень – 2мг/м3», – зазначив Вовк. Чадний газ може потрапляти в приміщення через нещільності в димоходах, в печах і кухонних вогнищах, при користуванні газовими приладами з відводом продуктів згорання в димоходи (при відсутності тяги), при несприятливих погодних умовах (сильний вітер, дощ, заметіль, підвищення температури і тиску зовнішнього середовища), а також потрапляння димоходів в зону вітрового підпору). “Необхідно постійно слідкувати за наявністю тяги в димових і вентиляційних каналах каналах, періодично їх прочищати”, – наголосив В.Вовк.