У Києві на засіданні колегії Держпраці підбили підсумки роботи Служби за 2023 рік

07 лютого 2024
✅ У Києві на засіданні колегії Держпраці підбили підсумки роботи Служби за 2023 рік
6 лютого, у Києві, під головуванням Голови Держпраці Ігоря Дегнери, за участі заступниці Міністра економіки України Тетяни Бережної та представників сторін соціального діалогу відбулося засідання колегії Держпраці, на якому було проаналізовано підсумки діяльності Служби у 2023 році та окреслено пріоритетні напрями роботи у 2024.
📌Головними темами обговорення учасників засідання стали заходи щодо зниження рівня незадекларованої праці та виробничого травматизму в умовах воєнного стану.
Протягом року інспектори праці зосередили свої зусилля на інформаційній роботі. Зокрема з питань оформлення трудових відносин та ризиків використання незадекларованої праці було проведено майже 160 тис. інформаційних відвідувань роботодавців, понад 7 тис. семінарів та нарад, розміщено 37 тис. інформаційних повідомлень на інтернет-ресурсах та 579 у ЗМІ. За результатами роботи інспекторів праці укладено трудові договори із 210 тис. працівників.
📌Заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна підкреслила, що заходи, які проводить Держпраці для зниження рівня неофіційної зайнятості, є надзвичайно важливими в умовах війни, адже кожен, хто працює легально та сплачує податки, підтримує наших захисників та захисниць.
Учасники засідання колегії також звернули увагу і на посилену превентивну діяльність інспекторів з питань безпеки праці. Протягом року було проведено понад 320 тис. інформаційних заходів, з них майже 295 тис. – технічні консультації на робочих місцях, які довели вже свою ефективність та є дуже поширеними в країнах ЄС.
📌Підбиваючи підсумки засідання колегії, Голова Держпраці Ігор Дегнера подякував колегам за роботу та закликав докласти максимум зусиль для збереження здоров’я та життя працівників, дотримання трудових прав громадян, а також для формування в суспільстві культури гідної та безпечної праці.