У Миколаївському районному центрі зайнятості проведено семінар для безробітних

21 жовтня 2015

Головним державним інспектором ГУ Держпраці у Львівській області Нагірняк Галиною Миронівною у Миколаївському районному центрі зайнятості проведено семінар для безробітних, на тему «Легальна зайнятість»

Ознайомлено учасників семінару із:

  • визначенням поняття «легальна зайнятість», перевагами легальної зайнятості в Україні,
  • видами шахрайства при працевлаштуванні в Україні,
  • порядком укладання трудового договору, цивільно-правової угоди.

Акцентовано увагу присутніх про недопустимість тіньових трудових відносин, адже неофіційні трудові відносини позбавляють працівників захисту від незаконного звільнення з роботи. Неоформлені працівники не можуть отримати вихідну допомогу,їм не гарантується вчасна виплата заробітної плати, оплата листка непрацездатності, щорічна відпустка не менш як 24 календарні дні та інші додаткові відпустки, передбачені Законом України «Про відпустки». До того ж втрачається страховий стаж для обчислення пенсійного забезпечення, що призводить до отримання мінімальної пенсії за віком. Також такі працівники добровільно позбавляють себе низки інших прав і соціальних гарантій, передбачених чиним законодавством

Також учасників семінару ознайомлено із змінами до Кодексу законів про працю, у зв’язку з набранням чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці».

Крім цього наголошено на недоліки виплати заробітної плати в «конвертах», як – доволі короткотермінової вигоди, яка виключає можливість отримання державних соціальних гарантій.

SAM_1446

SAM_1447