У січні за допуск до роботи осіб без належного оформлення ГУ Держпраці винесено санкцій на суму 4,38 млн грн

05 лютого 2020

У січні 2020 року Головним управлінням Держпраці у Львівській області за використання праці неоформлених працівників до фінансової відповідальності притягнуто 16 суб’єктів господарювання.

Загалом інспектори праці  у цих роботодавців зафіксували допуск до роботи без неналежно оформлення 35 осіб.

Відтак, на підставі абзацу 2  частини 2 статті 265 КЗпП України Головним управлінням було накладено санкцій на загальну суму 4 млн  381 тисяча 650 грн.

Інформаційно

Відповідно до змін, які набрали чинності 01.02.2020, юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків несуть відповідальність у вигляді штрафу у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення. До юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої – третьої груп, у цьому випадку застосовується попередження.

Однак, у випадку вчинення такого порушення повторно протягом двох років з дня виявлення порушення вперше, суб’єкти господарювання нестимуть відповідальність у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого воно скоєно.