Упродовж року на Львівщині за порушення трудового законодавства застосовано 225 санкцій на понад 22 млн грн

24 грудня 2020

Управління Держпраці, керуючись ст.259 Кодексу законів про працю України, упродовж 2020 року застосувало 225 фінансових санкцій щодо порушення роботодавцями трудового законодавства, відповідно до ст.265 Кодексу. Загальна сума винесених санкцій складає 22 392 118 грн.

Максимальну кількість порушень зафіксовано щодо фактичного допуску роботодавцями до роботи неоформлених працівників. На підприємствах Львівщини виявили 245 осіб, що виконували відповідні посадові обов’язки без укладеного трудового договору. Відтак, ГУ Держпраці застосовано 78 санкцій на суму більше 17 млн грн. Окрім того, 3 санкції у розмірі понад 1 млн грн винесено за повторне порушення, а саме допуск до роботи нелегальних працівників, вчинене протягом двох років з дня виявлення такого.

43 суб’єкти господарювання оштрафовано за несвоєчасну виплату заробітної плати працівникам. Загальний розмір санкцій становить більше 600 тис. грн.

За недопущення роботодавцями державних інспекторів до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю та створення перешкод у її проведенні винесено 41 санкцію на понад 570 тис. грн.

Також 11 санкцій застосовано за недопущення та перешкоджання проведенню перевірки під час виявлення неоформлених працівників. Розмір штрафів складає більше 2,6 млн грн.

За порушення інших вимог законодавства про працю суб’єктам господарювання винесено 49 санкцій.

Звертаємо увагу, що у випадку усунення порушення у встановлений інспекторами праці строк фінансова санкція до суб’єкта господарювання не застосовується. Лише у випадку виявлення використання праці неоформлених працівників заходи щодо притягнення суб’єкта господарювання до відповідальності вживаються одночасно із внесенням припису незалежно від факту усунення цього порушення.