В рамках Проекту ЄС-МОП інспектори праці долучились до Європейських практик боротьби з нелегальною зайнятістю

11 жовтня 2018

В рамках Проекту ЄС-МОП «Зміцнення адміністрації праці з метою  покращення умов праці і подолання незадекларованої праці» 10 жовтня 2018 року відбувся тренінг для тренерів з питань незадекларованої праці та навичок міжособистісного спілкування. Сьогоднішній захід  є початком аналогічних тренінгів, що будуть проведені в різних регіонах країни (Харків, Вінниця, Полтава). Участь в заході взяв Голова Держпраці Роман Чернега, інспектори праці апарату Держпраці та територіальних управлінь Держпраці у Київській, Чернігівській, Черкаській, Житомирській областях, а також інспектори праці органів місцевого самоврядування, завданням яких є виявлення випадків незадекларованої праці та ініціювання відповідних нормативно-правових процедур.

Виступаючи на відкритті тренінгу Роман Чернега подякував організаторам тренінгів – Менеджеру Проекту ЄС-МОП Антоніу Сантушу, Національному координатору  Проекту Софії Литвин за сприяння Державній службі України з питань праці в підвищенні професійного рівня інспекторів праці.

Голова Держпраці наголосив, що  пріоритетним завданням для інспекторів праці Держпраці та органів місцевого самоврядування наразі є легалізація трудових відносин та доходів громадян, на  важливості цієї роботи задля успішного розвитку держави. Сьогодні створено всі необхідні законодавчі та методичні основи, розроблені відповідні інструменти для здійснення спільної ефективної діяльності органів Держпраці, Пенсійного фонду та ДФС щодо виявлення незадекларованої праці. Про позитивні результати спільної роботи свідчить зростання кількості застрахованих осіб у порівнянні до початку року більш як на 168 тисяч осіб.

Комунікативні здібності та навички ефективного міжособистісного спілкування інспекторів праці, ознайомлення з кращими практиками та методами інспекційних перевірок для виявлення та запобігання незадекларованій праці стануть гарним надбанням інспекторів праці для застосування в повсякденній роботі.