В Україні обговорили як впровадиди управління ризиками в систему менеджменту охорони праці та промислової безпеки
26 травня 201618–19 травня у м. Києві проходила ІV Міжнародна науково-практична конференція «Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки», організаторами якої виступили науково-виробничий журнал «Охорона праці» за підтримки Державної служби України з питань праці та ДУ «Інститут медицини праці НАМН України».
У конференції взяли участь заступник Міністра соціальної політики України Валерій Ярошенко, Голова Держпраці Роман Чернега, директор Інституту медицини праці НАМН України Юрій Кундієв, Національний координатор Міжнародної організації праці в Україні Сергій Савчук, фахівці з питань охорони та гігієни праці, науковці й практики. Міжнародну складову конференції представляли європейські фахівці: від Польщі – Пьотр Скварек (Piotr Skwarek) та Кароліна Гловщинска-Воелке (Karolina Glowczynska-Woelke), від Литви – Арунас Лупейка (Arunas Lupeika). Захід відвідала і представник Головного управління Держпраці у Львівській області – головний державний інспектор А.Братюк.
Основною метою зустрічі було обговорення актуальних питань, що стосуються впровадження ризик-менеджменту у галузі охорони праці як на законодавчому рівні, так на рівні підприємств. Також розглянено стратегії, методи та інструменти оцінки й управління ризиками, шляхів впровадження європейських підходів у вітчизняну систему управління охороною праці.
Роман Чернега представив учасникам конференції Концепцію реформування системи управління охороною праці в Україні, в якій пропонується замінити існуючу в Україні систему управління охороною праці на сучасну систему управління, побудовану на ризик-орієнтованому підході. Зокрема наголошено, що для реалізації даної Концепції необхідно законодавчо закріпити ризик-орієнтований підхід та внести відповідні зміни до законодавчої і нормативно-правової бази. Зменшити регулятивний вплив на роботодавців, але, разом з тим, підвищити відповідальність роботодавців за стан охорони праці. Змістити пріоритети органів державного нагляду за охороною праці з наглядової діяльності на інформаційно-консультативну. Навчити фахівців, провести інформаційно-роз`яснювальну роботу, визначити механізми ризик-орієнтованого підходу у системі навчання, державного нагляду, забезпечення ЗІЗ,надання пільг і компенсацій тощо.
Практичним досвідом управління ризиками на підприємстві поділились представники підприємств «Бритіш Американ Тобакко Україна», ТОВ «Метінвест Холдинг», компанії PEPSІСо. Учасники конференції в своїх виступах наголосили, на скільки важливим є управління ризиками на виробництві для зменшення нещасних випадків на виробництві та профзахворювань.
Оскільки на час проведення конференції випало чудове св`ято – всесвітній День вишиванки, учасники конференції також у цей день змінили своє офіційне вбрання на барвисту вишиванку. Нашим зарубіжним гостям з Польщі та Литви Голова Держпраці подарував чудові вишиті сорочки.