В Управлінні технічного контролю якості вугілля і стандартів говорили про безпеку праці

11 квітня 2019

Днями  відбулося засідання постійної комісії з питань охорони праці відокремленого підрозділу «Управління технічного контролю якості вугілля і стандартів» державного підприємства «Львіввугілля».

Засідання проводилось за участю головного державного інспектора відділу нагляду у вугільній промисловості Наталії Злої.

Вона  зазначила, що гарантування безпечних умов праці, усунення шкідливих факторів є однією з головних турбот роботодавця.

При цьому інспектор наголосила,  що  на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, а також роботах, які  пов’язані з забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами, працівникам видаються безкоштовно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту, а також мийні та знешкоджувальні засоби.

Роботодавець зобов’язаний забезпечити за свій рахунок придбання, комплектування, видачу та утримання засобів індивідуального захисту відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці та колективного договору.

У разі передчасного зношення цих засобів не з вини працівника роботодавець зобов’язаний замінити їх за свій рахунок. У разі придбання працівником спецодягу, інших засобів індивідуального захисту, мийних та знешкоджувальних засобів за свої кошти роботодавець зобов’язаний компенсувати всі витрати на умовах, передбачених колективним договором. Інспектор також наголосила на необхідності безумовного виконання всіх заходів пожежної безпеки згідно вимог чинного законодавства, укомплектування протипожежних щитів, забезпечення вогнегасниками та іншим протипожежним інвентарем. Водночас вона звернула увагу присутніх працівників на те, що вони зобов’язані виконувати тільки роботи,  що належать до отриманого завдання і їх обов’язків, за винятком випадків виникнення загрози аварії, здоров’ю або життю працівників.