Відбулась нарада в ДП «МОЛТЕКС НАФТА І ГАЗ» : говорили про безпеку обладнання, що працює під тиском

05 березня 2018

Днями головні державні інспектори ГУ Держпраці у Львівській області провели  нараду з працівниками  ДП «МОЛТЕКС НАФТА І ГАЗ» Компанії «МОЛТЕКС БІЗНЕС». Під час заходу йшлося  про дотримання вимог нормативно-правових актів з питань праці, гігієни праці, охорони праці,  промислової безпеки та під час проведення робіт з підвищеної небезпеки при експлуатації газових  свердловин та нафтогазового обладнання.

Інспектори повідомили присутнім про основні аспекти законодавства з проведення експертизи умов праці. Ознайомили  працівників з змінами, що стосуються оплати праці.

Також окреслено основні вимоги безпеки при  експлуатації електрообладнання у вибухопожежонебезпечних зонах,  при виконанні робіт на висоті, вимоги до засобів індивідуального захисту.

Особливо акцентували увагу на питанні ведення робіт під час експлуатації балонів, посудин та апаратів, що працюють під тиском та вакуумом. Інспектори детально проаналізували вимоги Технічного регламенту безпеки обладнання, що працює під тиском.

 

При цьому зазначивши, що керівництву підприємства слід звернути увагу на недопущення аварій та травматизму під час проведення робіт підвищеної небезпеки. Наведено приклади травмування працівників.   

Йшлося також про те, що експлуатація газових свердловин у порівнянні з нафтовими має свої особливості, пов’язані з різними фізичними властивостями нафти і газу. Вилучений на поверхню газ повинен відразу ж направлятися споживачеві, оскільки зберігати його в ємностях неможливо.

 Газові свердловини експлуатують лише фонтанним способом. Конструкція газових свердловин, їх освоєння, обладнання устя та вибою, регулювання дебіту мають багато спільного з нафтовими фонтанними свердловинами. Конструкція газових свердловин залежить від величини пластового тиску, характеристики пласту, наявності або відсутності водоносних горизонтів, від характеристики порід і властивостей газу.

Як правило, в експлуатаційні колони газових свердловин спускають фонтанні НКТ, через які газ надходить на поверхню. Гирло газових свердловин обладнують фонтанними арматурами.

При експлуатації газових свердловин дуже важливе значення має вибір оптимального технологічного режиму роботи газової свердловини. Під технологічним режимом експлуатації газових свердловин розуміють режим, при якому підтримується певне співвідношення між дебетом свердловини та вибійним тиском. Він повинен забезпечувати отримування максимально можливого дебіту при мінімальній витраті пластової енергії. Під час видобутку газу використовують єдину газодинамічну зв’язану систему: пласт-свердловина–газопровід–споживач.