Відбулася планова перевірка у структурних підрозділах ДП «Львіввугілля»

03 грудня 2018

З 19 по 30 листопада  під керівництвом начальника управління гірничого нагляду Державної служби України з питань праці Олега Неленя відбулася планова перевірка дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, безпечного поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення у структурних підрозділах ДП «Львіввугілля».

Загалом  перевірено 8 відокремлених структурних підрозділів: ВП «Шахта «Степова», ВП «Шахта «Лісова»,  ВП «Шахта «Великомостівська», ВП «Шахта «Відродження», ВП «Шахта «Межирічанська», ВП «Шахта «Червоноградська», ВП «Шахта «Зарічна», ВП «Вантажно-транспортне управління»,  які входять до складу державного підприємства «Львіввугілля».

Обстежено 10 дільниць, які ведуть роботи з видобутку вугілля,  9 дільниць, які ведуть роботи з проведення підготовчих гірничих виробок,  62 інших маршрути, до яких увійшли: рудничний транспорт (дільниці конвеєрного та рейкового транспорту), експлуатація стаціонарного обладнання (підйомні машини та комплекси, устаткування головних водовідливів), організація та ведення вибухових робіт, об’єкти шахтної поверхні (шахтні котельні, механічно-ремонтні цехи, будівельні цехи, автотранспорт), а також забезпеченість вугільних підприємств засобами індивідуального та колективного захисту, ведення технічної та геолого-маркшейдерської документації, функціонування СУВОП та відомчого нагляду, питання гігієни праці стосовно забезпечення санітарних норм на робочих місцях та інші структурні підрозділи, які входять до складу  вуглевидобувних шахт ДП «Львіввугілля».

 За результатами проведених перевірок та у зв’язку з виявленими порушеннями вимог нормативних актів з охорони праці, керівникам структурних підрозділів 48 разів пропонувалось призупинити ведення гірничих робіт до повного усунення виявлених порушень, а саме:

         – ведення робіт з видобутку вугілля                                   7;

         – ведення робіт з проведення гірничих виробок                9;

         – ведення робіт з відкочування по гірничих виробках      5;

         – ведення робіт з експлуатації конвеєрних ліній                3;

         – ведення інших робіт чи експлуатації окремого обладнання  24.

Під час проведення обстежень було опитано 78 працівників вугільних шахт на знання правил поведінки в аварійних випадках, правил користування засобами індивідуального захисту (саморятівниками) та колективного захисту (вогнегасниками), правил експлуатації електрообладнання, розташованого в гірничих виробках, та інші питання, з них 17 працівників показали незадовільні знання.

За результатами проведених оперативних обстежень, керівництву ДП «Львіввугілля» видано узагальнений акт та припис щодо усунення 1319 виявлених порушень вимог правил безпеки та інших нормативно-правових актів з охорони праці.

За допущені порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці, виявлені під час перевірки, до адміністративної відповідальності притягнуто 73 посадових особи, з них 9 перших керівників (директорів шахт та головних інженерів). Загальна сума штрафів складає 34425,00 грн.

30 листопада  у приміщенні ДП «Львіввугілля» була проведена підсумкова нарада на якій були присутні керівники та фахівці Державної служби України з питань праці, керівники та спеціалісти  ДП «Львіввугілля» та його відокремлених підрозділів.

Начальник відділу нагляду у вугільній промисловості Головного управління Держпраці у Львівській області Володимир Осадця ознайомив присутніх з результатами проведеної перевірки.

Начальник управління гірничого нагляду Державної служби України з питань праці Олег Нелень ознайомив присутніх зі станом промислової безпеки та виробничого травматизму у вугільній промисловості, поінформував про завдання, які постають перед Держпраці щодо нагляду за станом промислової безпеки та охорони праці.

Водночас надано методологічні рекомендації щодо покращення  превентивних заходів та наглядової діяльності, зокрема,  йшлося про необхідність впровадження нових практик СУОП на базі ризик-орієнтовного підходу.