Власник «кімнати страху» заплатить штраф за неоформлених працівників

08 травня 2019

Фахівці ГУ Держпраці у Львівській області провели інспекційне відвідування у фізичної особи підприємця, що здійснює діяльність у сфері організації  відпочинку та розваг.

Зокрема підприємець  є власником  «кімнати страху».

Під час контрольного заходу встановлено, що двоє осіб, які працювали промоутерами були допущені до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. 

Нагадаємо, що відповідно до абзацу другого частини другої статті 265 Кодексу законів про працю України за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) суб’єкти господарювання несуть відповідальність у вигляді штрафу у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Відтак за це порушення на підприємця накладено штраф у розмірі двісті п’ятдесят тисяч триста вісімдесят  гривень.

Окрім цього, під час контрольного заходу були виявлені також інші порушення. Зокрема  порушення вимог частини першої та частини другої статті 107 КЗпП. Йдеться про те, що  оплата за роботу у святкові і неробочі дні не проводилася у подвійному розмірі.  За це роботодавця оштрафовано на 41 730  гривень.

Водночас виявлено порушення вимог частини першої статті 115 КЗпП України, частини першої статті 24 Закону України «Про оплату праці». Зокрема при огляді бухгалтерських документів встановлено, що виплата заробітної плати у цього  ФОПа не проводиться не менше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. За це порушення підприємець оштрафований на  4 173 гривень.

До слова, підприємство здійснює діяльність  у Львові.