Впродовж 2019 року Головним управлінням видано 1100 Дозволів

24 січня 2020

У  2019 році Головним управлінням Держпраці у Львівській області  видано 1100 дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів устатковання підвищеної небезпеки.

Зокрема видано 348 дозволів на роботи підвищеної небезпеки; 749 – на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки та ще 3 –  на застосування механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

Разом з тим, відмовлено у видачі 211 дозволів.  Основними підставами для відмови у видачі дозволів  було неподання роботодавцями необхідних документів та (або) їх оформлення з порушенням встановлених чинним законодавством вимог.

Окрім цього, впродовж 2019 року Головним управлінням анульовано 8 дозволів, 3 з яких – за результатами розслідування нещасних випадків, 5- за заявами самих суб’єктів господарювання.

Звертаємо увагу,  відповідно до вимог Законів України «Про охорону праці» та «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» роботодавці, які виконують роботи підвищеної небезпеки та (або) експлуатують машини, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки зобов’язані отримати відповідні Дозволи.

Переліки зазначених робіт та обладнання, зазначені у додатках 2 та 3 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, який затверджений Постановою КМУ від 26.10.2011 р. № 1107.