З аграріями Жовківщини поспілкувалися про охорону праці

13 грудня 2017

Днями головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС ГУ Держпраці у Львівській області  Роман Дулюк провів лекцію з питань реалізації і захисту прав людини на охорону праці для працівників найбільшого виробника полуниці в регіоні, товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-фрутіка-Бишків».

Під час лекції інспектор зазначив, що право на безпечні та нешкідливі умови праці визнано в Україні одним з конституційних прав людини і громадянина, зокрема розповів про статті Конституції, які закріплюють права громадян на працю, відпочинок та соціальне забезпечення у разі безробіття або втрати працездатності.

Окремо  він зупинився на правах працівників на пільги і компенсації за важкі та шкідливі умови праці. Наголосив на необхідності  забезпечення працівників спецодягом, іншими засобами індивідуального захисту, мийними та знешкоджувальними засобами.

Найбільше присутніх зацікавили теми охорони праці жінок та неповнолітніх. Відтак представник ГУ Держпраці зазначив, що їх  забороняється залучати до важких робіт і робіт із шкідливими або небезпечними умовами праці. Разом з тим заборонено залучати жінок та неповнолітніх до підземних робіт, а також до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

Інспектор також окреслив  питання охорони праці людей з інвалідністю. Він повідомив, що  підприємства,  які використовують працю інвалідів зобов’язані створювати для них умови праці з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальних програм реабілітації, вживати додаткових заходів безпеки праці, які відповідають специфічним особливостям цієї категорії працівників.