За круглим столом на ТзОВ «Майбаш Груп Україна» відбулася семінар-нарада з питань додержання вимог законодавства Про охорону праці

08 жовтня 2015

07 жовтня 2015 року за круглим столом на ТзОВ «Майбаш Груп Україна» відбулася семінар-нарада з питань додержання вимог законодавства Про охорону праці. Вказане підприємство знаходиться в с.Чишки, Пустомитівського р-ну, Львівської області.

В заході приймали участь: головний інженер Яремко П.Ю., головний юрисконсульт Колосовська Р.М. до участі в заході запрошений головний бухгалтер Стефківський А.І., начальник відділу логістики Савченко Т.О. та інші працівники підприємства в кількості 12 чол.

         На семінар-нараді слухали головного державного інспектора Стащишина Володимира Михайловича.

Володимир Стащишин на основі свідчень статистичних даних сказав, що на підприємствах, в установах, організаціях України всіх форм власності щоденно травмується в середньому понад 200 працівників, з них близько 30 стають інвалідами і 5—6 осіб одержують травми зі смертельним наслідком. Ризик стати жертвою нещасного випадку на виробництві або постраждати від профзахворювання в Україні у 5—8 разів вищий, ніж у розвинутих країнах.

У своєму виступі Володимир Стащишин навів дані щодо нещасних випадків, що сталися на підприємствах м. Львова та області.

Протягом 8 місяців 2015 року на 98 підприємствах, установах, організаціях та у фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю Львівської області зареєстровано 427 страхових випадки з них 433 потерпілими особами, в тому числі:

  • 176 нещасних випадків сталися на виробництві, внаслідок чого отримали травми 182 особи, з них 13 із смертельним наслідком;
  • 251 особа отримала професійне захворювання.

Аналіз причин нещасних випадків у Львівській області показав:

Увагу представників підприємства Володимир Стащишин зосередив на необхідності безумовного додержання вимог законодавства про працю, з метою недопущення виробничого травматизму, укладення колективного договору між роботодавцем та працівниками підприємства.

Проінформував про нововведення у законодавчій та нормативно-правовій базі з питань охорони праці, ознайомив присутніх зі структурою Головного управління Держпраці у Львівській області, про Положення про Державну службу України з питань праці, про Розпорядження КМУ від 30 вересня 2015р. №1021-р . щодо питань Державної служби з питань праці.

Зупинився на питання підготовки підприємства до роботи в осінньо-зимовий періоди 2015-2016рр. Володимир Стащишин наголосив, що на сьогодніший час повинні були завершені необхідні ремонтні роботи та роботи з обслуговування будівель, покрівель та вентиляційних установок, автотранспорту, водо- і тепломереж, опалювальних та освітлювальних систем, каналізації, телефонної мережі, під’їзних шляхів підприємства тощо. Для боротьби зі сніговими заметами поновити (за необхідності) інвентар, спецодяг та взуття. Здійснювати заходи щодо дотримання правил і вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці. Також керівникам структурних підрозділів підприємства необхідно провести позапланові інструктажі з питань охорони праці при експлуатації об’єктів та перевірити чи працівники певних професій (оператори котелень).

Підсумовуючи, Володимир Стащишин проінформував про зміни до законодавства про працю, в тому числі стосовно посилення відповідальності за порушення встановлених ним вимог. Також наголосив, що умови працi на робочому мiсцi, безпека технологiчних процесiв, машин, механiзмiв, устаткування та iнших засобiв виробництва, стан засобiв колективного та iндивiдуального захисту, що використовуються працiвником, а також санiтарно-побутовi умови повиннi вiдповiдати вимогам нормативних актiв про охорону працi.

На поставлені працівниками підприємства питання, Володимир Стащишин надав вичерпні відповіді.

IMG_20151007_150756805 IMG_20151007_150834392 IMG_20151007_150954679