За порушення законодавства про працю у І півріччі Головним управлінням винесено фінсанкцій на 7,2 млн.грн

06 липня 2021

Управлінням Держпраці, керуючись ст.259 Кодексу законів про працю України, у І півріччі 2021 року застосовано 66 фінансових санкцій щодо порушення роботодавцями трудового законодавства, відповідно до ст.265 Кодексу. Загальна сума винесених санкцій складає 7 221 тис.грн.

За допуск до роботи неоформлених працівників винесено 26 постанов на суму 4 660 тис.грн. Окрім цього, 6 суб’єктів господарювання оштрафовано на суму 1 710 тис.грн за повторне вчинення такого порушення протягом двох років.

За несвоєчасну виплату заробітної плати працівникам оштрафовано 17 суб’єктів господарювання. Загальний розмір санкцій становить 288 тис. грн. Двох роботодавців оштрафовано за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці на суму 24 тис.грн.

За створення роботодавцями перешкод та недопущення державних інспекторів до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю винесено 8 санкцію на суму 129 тис. грн. Ще 2 суб’єкта господарювання оштрафовано на 192 тис.грн за недопущення та перешкоджання проведенню перевірки щодо виявлення неоформлених працівників.

За недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівнику, що проходить військову службу у Збройних Силах України винесено 1 санкцію.

За порушення інших вимог законодавства про працю оштрафовано 16 роботодавців на загальну суму 194 тис. грн.

До слова, у випадку усунення порушення у встановлений інспекторами праці строк фінансова санкція до суб’єкта господарювання не застосовується. Лише у випадку виявлення використання праці неоформлених працівників заходи щодо притягнення суб’єкта господарювання до відповідальності вживаються одночасно із внесенням припису незалежно від факту усунення цього порушення.
Разом з тим, в разі первинного виявлення порушення в частині фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору юридичними особами та фізичними особами – підприємцями, які є платниками єдиного податку першої – третьої груп, застосовується попередження про відповідальність за порушення законодавства про працю.

У І півріччі інспекторами праці Головного управління попередження винесено 21 суб’єкту господарювання.