За результатами вжитих ГУ Держпраці заходів працівнику виплатили майже 30 тис. компенсації

20 січня 2020

До Головного управління Держпраці у Львівській області звернувся громадянин щодо невиплати йому при звільненні компенсації за невикористані щорічні відпустки.

З метою розгляду звернення, Головним управлінням Держпраці у Львівській області проведено інспекційне відвідування на підприємстві, щодо якого надійшла скарга.

Під час контрольного заходу інспектор праці встановив, що заявнику і справді при звільненні не було виплачено компенсацію за невикористані відпустки за період роботи з 2010 по 2019 роки, чим порушено вимоги статті 83 КЗпП України.

Роботодавця зобов’язали порушення усунути, видавши обов’язковий до виконання припис.

На виконання вимог припису, підприємство нарахувало звільненому працівнику компенсацію за невикористані 204 календарних днів відпустки в сумі – 29226,23 грн та скерувало до Головного управління копії документів, які свідчать про їх виплату заявнику.

 Інформаційно

Відповідно до вимог статті 83 КЗпП України, у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи.

У разі звільнення керівних, педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників, спеціалістів навчальних закладів, які до звільнення пропрацювали не менш як 10 місяців, грошова компенсація виплачується за не використані ними дні щорічних відпусток з розрахунку повної їх тривалості.

У разі переведення працівника на роботу на інше підприємство, в установу, організацію грошова компенсація за не використані ним дні щорічних відпусток за його бажанням повинна бути перерахована на рахунок підприємства, установи, організації, куди перейшов працівник.

За бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних дні.

Особам віком до вісімнадцяти років заміна всіх видів відпусток грошовою компенсацією не допускається.

У разі смерті працівника грошова компенсація за не використані ним дні щорічних відпусток, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, виплачується спадкоємцям.