За сприяння інспекторів праці 43 працівникам доплатили за понаднормові роботи

13 січня 2022

Під час проведення планової перевірки на одному із підприємств будівельної галузі державні інспектори виявили порушення прав працівників в частині оплати праці. Роботодавець належним чином не оплатив своїм працівникам понаднормові роботи.

За результатами проведеного заходу контролю керівнику підприємства внесено обов’язковий до виконання припис, яким зобов’язано забезпечити дотримання прав працівників. Водночас представники Головного управління надали розяснення роботодавцю щодо норми в оплаті праці, які відносяться до мінімальних державних гарантії та підлягають обов’язковому проведенню у встановленому законодавством порядку.

Зокрема відзначалось, мінімальними державними гарантіями в оплаті праці є не лише мінімальна зарплатня, але й норми і гарантії передбачені частиною 1 статті 12 Закону України «Про оплату праці»:

1) норми оплати праці за роботу в надурочний час; у святкові, неробочі та вихідні дні; у нічний час; за час простою, який мав місце не з вини працівника; при виготовленні продукції, що виявилася браком не з вини працівника; працівників молодше вісімнадцяти років, при скороченій тривалості їх щоденної роботи тощо.
2) гарантії в оплаті праці для працівників – оплата щорічних відпусток; за час виконання державних обов’язків; для тих, які направляються для підвищення кваліфікації, на обстеження в медичний заклад; для переведених за станом здоров’я на легшу нижче оплачувану роботу; переведених тимчасово на іншу роботу у зв’язку з виробничою необхідністю; для вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, переведених на легшу роботу; при різних формах виробничого навчання, перекваліфікації або навчання інших спеціальностей; для донорів, тощо.
3) гарантії та компенсації працівникам в разі переїзду на роботу до іншої місцевості, службових відряджень, роботи у польових умовах тощо.

На виконання вимог припису на підприємстві порушення усунули, зокрема належним чином оплатили понаднормові роботи 43 працівникам.