Завершено розслідування смертельного нещасного випадку, який стався з електромонтером ПрАТ «Львівобленерго»

20 березня 2018

Комісія, утворена ГУ Держпраці у Львівській області, завершила розслідування смертельного нещасного випадку, що стався 22 липня 2017 року з електромонтером ПрАТ «Львівобленерго».

Проаналізувавши матеріали спеціального розслідування нещасного випадку,  члени комісії дійшли  висновку, що нещасний випадок стався під час виконання потерпілим трудових обов’язків в робочий час. Тому, цей нещасний випадок визнано пов’язаним з виробництвом, на потерпілого складено акт за формою Н-1.

Проаналізувавши пояснювальні записки, звіт про надання послуг «Дослідження причин пошкодження електромагнітних трансформаторів напруги типу НКФ-110 та розробка рекомендацій з підвищення їх надійності та безпеки» надану Національним Університетом «Львівська політехніка» та оглянувши місце, де стався випадок  комісія прийшла до висновку, що причиною вибуху трансформаторів напруги 110 кВ другої секції шин 110 кВ фази «А і С» є грозова діяльність  21.07.2017 р., внаслідок якої відбулось влучання блискавки в ПЛ-110 кВ «Л-2 – ЛТЕЦ – 1 к. Б», що в свою чергу призвело до пошкодження ізоляції трансформаторів напруги 110 кВ другої секції шин 110 кВ фази «А і С» без зовнішніх ознак.

Для запобігання подібним випадкам комісією рекомендовано:

  • З обставинами та причинами нещасного випадку ознайомити усіх працівників ПрАТ ”Львівобленерго”. Провести позаплановий інструктаж працівникам, які виконують роботи в діючих електроустановках на тему: «Безпека під час виконання робіт в діючих електроустановках» із записом в «Журналі реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці».
  • При відновленні ПС-110/6 кВ № 252 «Львів-13» провести вилучення оливонаповнених ТН-110 кВ з схеми ВРУ-110 кВ
  • В подальшому заборонити використання проектів, якими передбачено оливонаповнені вимірні трансформатори 110 кВ та використовувати лише ті проекти, якими передбачено вибухопожежобезпечні з твердою або елегазовою ізоляцією в комплекті з обмежувачами перенапруг.
  • Провести позачерговий тепловізійний контроль маслонаповненених трансформаторів напруги НКФ-110 кВ згідно затвердженого графіку.
  • Провести позачерговий відбір  проб масла з трансформаторів напруги на фізико-хімічний аналіз з трансформаторів напруги типу НКФ-110 кВ згідно затвердженого графіка.
  • При виявленні ознак дефектів під час виконання п.п. 5 та 6 провести додаткові електричні випробування трансформаторів напруги типу НКФ-110 кВ.

Посадових осіб ПрАТ «Львівобленерго, діяльність  або бездіялність яких призвела до нещасного випадку комісія не вбачає.