Завершено спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, який стався на шахті «Лісова»

01 грудня 2017

Комісією ГУ Держпраці у Львівській області завершено спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, який стався 30 жовтня цього року на відокремленому підрозділі «Шахта «Лісова» державного підприємства «Львіввугілля».

Установлено, що  технічною причиною нещасного випадку була відсутність надійної фіксації хвостової частини скребкового конвеєра комбайна 1ГПКС.

Фахівці констатували, що  на дільниці підготовчих робіт незадовільно функціонувала система управління охороною праці.

Зокрема, монтаж комбайна  відбувся за відсутності відповідної технічної проектної документації (інструкції). З цією інструкцією  працівників  дільниці підготовчих робіт слід було  ознайомити   до початку ведення робіт. 

Окрім цього, керівництво  дільниці підготовчих робіт не погодило наряд на ремонт комбайна 1ГПКС з керівництвом дільниці ремонту вибійного обладнання.

Разом з тим  інженерно-технічні працівники дільниці не провели огляд робочого місця на безпечність  виконання робіт на поверхні шахти.

Також з’ясовано, що було невиконання посадових обов’язків  та вимог інструкцій з охорони праці. З виконавцями робіт не був проведений цільовий інструктаж до початку виконання робіт по монтажу комбайну ГПКС.

 Водночас слід зазначити, що  потерпілий був допущений  до роботи в стані алкогольного сп’яніння.

Зважаючи на ступінь відповідальності посадових осіб та робітників за допущені порушення нормативно-правових актів з охорони праці, і невиконання посадових обов’язків, що призвело до нещасного випадку зі смертельним наслідком, комісія запропонувала звільнити із займаних посад начальника дільниці підготовчих робіт  та в.о. механіка дільниці підготовчих робіт.

Водночас комісія запропонувала  притягнути до дисциплінарної відповідальності працівників, які працювали з потерпілим – машиніста гірничих виїмкових машин дільниці підготовчих робіт,  2-х електрослюсарів підземних  дільниці підготовчих робіт. При цьому на в.о. начальника дільниці з ремонту вибійного обладнання було винесено постанову про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу.

Слід також зазначити, що  на ВП «Шахта «Лісова» відбулася позапланова перевірка, яка проводилася у зв’язку із смертельним нещасним випадком на даній шахті. Під час проведення перевірки було здійснено 10 обстежень виробничих об’єктів ВП «Шахта «Лісова», за результатами яких видано 10 актів та 10 приписів. Виявлено 195 порушень вимог законодавства. Притягнуто до адміністративної відповідальності 11 посадових осіб, до дисциплінарної відповідальності 5 посадових осіб, запропоновано керівництву шахти 10 зупинок робіт (обладнання). Скеровано 3 позови до Львівського окружного адміністративного суду з проханням застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду щодо  припинення ведення гірничих робіт у підготовчому вибої 183 розвідувального штреку пласта п7н «Сокальський»;  заборони експлуатації 5 одиниць електричних вантажопідіймальних кранів і кран-балок; заборони експлуатації устаткування електричних станцій та мереж напругою понад 1000 В.