Відбулося виїзне засідання колегії Державної служби України з питань праці

05 липня 2019

На колегії розглядалися питання стану державного нагляду, промислової безпеки та охорони праці на підприємствах вугільної промисловості; застосування вимог нормативно-правових актів з охорони праці у сфері котлонагляду та підіймальних споруд з урахуванням змін у законодавстві; результатів роботи територіальних органів Держпраці у частині здійснення державного контролю щодо своєчасної та у повному обсязі виплати заробітної плати; заходів державного нагляду у сфері охорони праці та промислової безпеки та їх впливу на стан виробничого травматизму у галузях національної економіки у першому півріччі 2019 року.

 На  засідання колегії були запрошені керівники територіальних органів Держпраці та державних підприємств, які належать до сфери управління Держпраці, територіальних органів центральних органів виконавчої влади, соціальні партнери,  керівники ряду підприємств, на яких допущена заборгованість із заробітній платі та зростання виробничого травматизму.

 Відкриваючи засідання колегії Голова Держпраці Роман Чернега підкреслив важливість посилення співпраці Служби з соціальними партнерами як в питаннях охорони праці, так і додержання трудового законодавства.

 В роботі колегії взяла участь заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Грицай Ірина, яка в своєму виступі наголосила, що питання  своєчасної виплати заробітної плати, зайнятості, та охорони праці є дуже важливим та першочерговим в роботі органів виконавчої влади  всіх рівнів.

  Також виступили в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ірина Сікіріна та заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області  Щирба Олена, які  зазначили про зростання кількості працівників з якими офіційно оформили трудові відносини станом на 01 травня 2019 року в порівнянні до початку року по Україні на 357 432 особи, в тому числі в Дніпропетровській області на 27 764 особи.

   Підсумовуючи розгляд питань колегії  Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега наголосив, що серед пріоритетних завдань Держпраці залишається посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед роботодавців та працівників  з питань дотримання законодавства про працю; проведення превентивних заходів, спрямованих на зниження виробничого травматизму; поліпшення стану охорони праці.